В обласній бібліотеці практикують зустрічі у форматі усного журналу
Першого разу за тему обрали «Біблію у мистецтві», другий номер присвятили постаті Заслуженого художника України Миколи Підгорного. Цього ж разу говорили про портрети письменників на полотнах відомих митців.
«Портрети письменників на полотнах відомих художників» – тема зустрічі в обласній бібліотеці імені Котляревського, що пройшла у форматі усного журналу.
/Марія Лагода, бібліотекар обласної бібліотеки ім. І.Котляревського
Традиційно наш журнал складається із трьох розділів. В першому ми дізнаємось, чиєму пензлю належать портрети Івана Котляревського, у 2-му переглянемо колекцію члена НСХУ, відомого майстра Віктора Брикульця. А третій розділ – це портрет одного художника-сучасника/
Заслужений художник України Микола Підгорний зобразив багатьох наших відомих земляків. Деякі його полотна можна побачити і в обласній бібліотеці. Це, зокрема, портрети Самійла Величка, Миколи Гоголя та Панаса Мирного.
/Микола Підгорний, Заслужений художник України
Роботи різні, невеликого і крупного формата. Я, наприклад, написав портрет Тараса Шевченка, ясно, що велика особистість вимагає створення великого портрету/
Відомих українців зображували такі полтавські митці, як Валерій Мозок та Андрій Сербутовський. Що ж до сучасників, полтавський поет Микола Максимов має чи не найбільшу колекцію власних портретів від художників. Його зображували Микола Підгорний, Едуард Трирог, Михайло Шлафер та Григорій Волков.
/Микола Максимов, полтавський поет
Пишу серйозні речі, пишу філософські, хоча гумор – складна справа, неабияка:
Насколько юмор многолик, а человек умом велик, одни в восторге от сарказма, другие млеют от маразма/
Кохання – окрема тема у творчості Миколи Максимова.
/Микола Максимов, полтавський поет
Я пишу коротко завжди:
А говорят, глаза не лгут,
А говорят, не пережиток,
Любовь – не худший атрибут
Среди других орудий пыток/
Це тільки третя зустріч у форматі усного журналу, першу присвятили темі «Біблія у мистецтві», другу – постаті нашого земляка Миколи Підгорного, попереду, говорять в обласній бібліотеці, ще багато ідей.