16 липня в Україні відзначають День бухгалтера

Сьогодні представники цієї професії поєднують в собі багато навиків. Самі про себе говорять, що трішки аналітики, фінансисти, юристи, економісти та комп'ютерники, адже всю звітність подають в електронному вигляді, вивчають законодавчі зміни та змушені швидко орієнтуватися в інформаційному полі. Про проблеми, з якими мають справу українські бухгалтери, та особливості їхньої роботи на початку XXI століття дізнаєтеся з наступного сюжету.

/Марина Молька, журналіст

Професія бухгалтера – одна із найважливіших в економіці і бізнесі. Історія бухгалтерського обліку сягає сивої давнини. Найдавніші бухгалтерські звіти були знайдені серед руїн Давнього Вавілону. Записи здійснювались на глиняних і дерев'яних табличках, нині ж вони зберігаються в електронному вигляді завдяки комп'ютерній техніці/

Полтавка Лариса Гажієнко за спеціальністю «бухгалтер сільського господарства», у фінансовій сфері вона – понад 40 років, нині очолює аудиторську фірму, тож про проблеми і перспективи своєї професії знає багато. Нині бухгалтерія, говорить, вже не та, що 20-30 років тому. Її колеги змушені орієнтуватись у законодавчому полі, яке постійно змінюється, що суттєво ускладнює їхню роботу. Як співається у відомій пісні Альони Апіної: «А счастье будет, если есть в душе покой», щоправда, спокій бухгалтерам часто тільки сниться.

/Лариса Гажієнко, директор аудиторської фірми

У нас змінюються закони, а нормативні документи, які регламентують виконання законів, за ними не поспівають. Закон вийшов, а нормативні документи – ні. Закон не працює, а з бухгалтерів вимагають, щоб вони його виконували/

Сучасний бухгалтер поєднує в собі професійні навики економіста, аналітика, фінансиста, юриста та комп'ютерника, адже вся звітність подається в електронному варіанті. Вільного часу у бухгалтерів мало, та на відзначення свого професійного свята, обіцяють, знайдуть.

/Лариса Гажієнко, директор аудиторської фірми

Хочу привітати всіх бухгалтерів Полтавщини, Полтави, всіх своїх колег з професійним святом. Всім бажаю, щоб їх робота була оцінена і щоб вони самі цінували свою працю/

Багато хто вважає бухгалтерську справу надто нудною, водночас, зв'язок між роботою бухгалтерів і успішністю підприємств відмічають усі.

/Бліци

- Мені це знайоме, близьке, хоч на бухгалтерії я не розуміюся, але дивлюсь по роботі свого чоловіка і розумію, що це важливо і жодне підприємство функціонувати без бухгалтерії не може.

- Я їм бажаю, щоб все було швидше і вдаліше.

- Більше романтики, менше цифр!

- Преконана в тому, що бухгалтери в рівній мірі повинні володіти мовою цифр, щоб сходився дебет з кредитом, а ще від бухгалтера залежить клімат в колективі, зокрема, вчасна виплата зарплати, це залежить від того, як він веде документацію.

- Якби не було бухгалтерії, всі жили б в хаосі, тому від бухгалтера багато залежить: зарплата, соціальні виплати. Хочу привітати всіх бухгалтерів, побажати точності, скрупульозності, щоб їх роботу оплачували гідно/

Цього року своє професійне свято на державному рівні бухгалтери України відзначили вже вдесяте.

Стрічка новин