Сезон грибних отруєнь відкрито

У Новосанжарському районі від цього помер 30-річний чоловік. Подібні випадки в Україні – не рідкість. Щороку до лікарень держави з діагнозом «отруєння грибами» потрапляє від 700 до 2,5 тисяч українців, частина з них – діти. І хоч медики та фахівці Державної служби з питань надзвичайних ситуацій постійно застерігають від вживання грибів, наші співвітчизники труяться ними та потрапляють до реанімації. Щоправда, стверджують лікарі, таких пацієнтів менше, ніж кілька років тому. Більше знає Марина Молька.

Кількість пацієнтів, які потрапляють до реанімаційних відділень через отруєння грибами, напряму залежить від урожаю останніх, запевняють медики. Грибний сезон триває з травня по жовтнь, саме у цей час лікарям доводиться боротися за життя деяких затятих грибників. Днями у Новосанжарській районній лікарні через інтоксикацію помер 30-річний чоловік.

/Валентин Білий, завідувач реанімаційним відділенням ПОКЛ

У відділення інтенсивної терапії Новосанжарської центральної районної лікарні хворий потрапив у критичному стані, з розладами серцево-судинної системи, дихання, кровообігу, печінково-нирковою недостатністю. Дві доби боротьби за життя до покращення стану здоров'я не призвели. Від гострої серцевої недостатності на тлі інтоксикації хворий помер/

За останні кілька років, говорять медики, кількість пацієнтів, які потрапляють до реанімації після вживання грибів, зменшилась. Багато в чому, переконані, це заслуга ЗМІ, адже полтавців постійно інформують про шкідливість такої їжі для життя та здоров'я. Торік до реанімаційного відділення обласної лікарні потрапило 8 таких хворих, цього року – вже троє. Значно гірша ситуація з дітьми: 2013-го в обласній дитячій лікарні пролікували 28 неповнолітніх, які отруїлися дикорослими грибами і були в тяжкому стані.

/Олександр Варяниця, завідувач реанімаційним відділенням дитячої обласної клінічної лікарні

Із цих 28 дітей було троє дуже важких, двоє з них – із однієї сім'ї, це діти 3-х і 5-ти років. Ми навіть планували їх транспортувати до Києва, в дитячий токсикологічний центр. Сумнівне задоволення поїсти якусь таку смакоту, а потім кілька місяців хворіти, лежати у віці 3-5 років в лікарні, отримувати ін'єкції, крапельниці, промивання, а матерям ходити під вікнами і ридати/

Після реанімації такі пацієнти зазвичай потрапляють до гастроентерологічного відділення, на цьому лікування не завершується, у кращому випадку здоров'я відновиться через рік, а то й більше. Прояви отруєння можуть з'явитися чере 3-5 годин після вживання грибів, або ж мати прихований характер: токсини дадуть про себе знати лише через 2-3 дні. За цей час вони вражають печінку та нирки, саме це основна причина смертності від отруєнь. Медики радять взагалі відмовитись від споживання грибів, особливо це стосується дітей, які страждають через безвідповідальність дорослих.

Стрічка новин