Цьогоріч Україна виділила більше коштів на соціальну допомогу сім'ям з дітьми

120 тисяч сімей з дітьми нині на території Полтавської області одержують різну допомогу від держави. До 30 червня цього року виплати й гарантії цій категорії населення здійснювались в одному вигляді, а наразі відбулися зміни. Про те, скільки коштів на 2014 рік виділила Україна для соціального захисту полтавських родин, говорили сьогодні в обласній державній адміністрації.

Всього 8 видів соціальної допомоги надається українським сім'ям з дітьми із державного бюджету. Відповідні виплати й гарантії в Полтавській області отримують близько 120 тисяч родин, розповідає директор Департаменту праці та соціального захисту населення Людмила Корнієнко.

/Людмила Корнієнко, директор Департаменту праці та соціального захисту населення Полтавської ОДА

Якщо минулого року було спрямовано з державного бюджету 1 млрд.189 млн. коштів на виплату державної соціальної допомоги тільки сім'ям з дітьми, в поточному році – 1 млдр. 261 млн. Тобто, збільшилася на 6%. Цих коштів достатньо для області, для проведення виплати/

Сума ця залежить виключно від прожиткового мінімуму, пояснює директор. Оскільки на нинішній рік вона вже встановлена і зміні не підлягатиме, тому допомога також уже сформована. Наприклад, на 2014-й прожитковий мінімум на 1 особу складає 1176 гривень. Для дітей до 6 років – це 1032 гривні, для тих, хто працює, – 1218, а для громадян, які втратили роботу, – 949 гривень.

З 1 липня серед соціальних виплат чималих змін зазнала допомога при народженні дитини. Точніше, їх види об'єднали.

/Людмила Корнієнко, директор Департаменту праці та соціального захисту населення Полтавської ОДА

Допомоги при народженні дитини і допомоги по догляду за дитиною до трирічного віку. Зараз один вид виплачується – це допомога при народженні дитини. Всім абсолютно протягом 36 місяців/

Замість 30 тисяч за першу дитину допомога становить 41, а її решта замість двох років виплачуватиметься три. Зменшили перелік документів, які треба подавати, щоб отримати виплати на дитину. Нині необхідні тільки паспорт та свідоцтво про народження, розповідають в органах соціального захисту. Та й самі структури прийматимуть громадян щоденно. Пов'язують це зі складною ситуацією в країні. До речі, 5 сім'ям, які переселилися із зони АТО, говорять в Департаменті, вже призначили допомогу при народженні дитини. А ось 24 полтавські родини, які не за призначенням використовували так звані «дитячі» кошти, цьогоріч позбавили такої допомоги.

Стрічка новин