Вірмени області пообіцяли допомагати східним регіонам України

Представники вірменської общини Полтавщини відтепер щомісяця передаватимуть матеріальну допомогу у східні регіони держави, якщо ситуація там і надалі буде такою ж напруженою. Разом з іншими діаспорами вони вже відправили необхідну гуманітарку. Про ці та інші плани вірменської громади – у нашому наступному сюжеті.

Підтримати українських військових – обов'язок кожного небайдужого громадянина, впевнені представники вірменської громади. Тому, коли Полтавський Автомайдан запропонував їм співпрацю, одразу відгукнулися. Ця акція, запевняють, переросте у традицію.

/Синбад Гарібян, представник вірменської діаспори

Була така пропозиція, і наша община підтримала, наша діаспора вірменська, і ми запропонували приєднатися грузинській, чеченській, азербайджанській общинам. Вони теж з радістю приєдналися, і ми відправили гуманітарну допомогу за допомогою «Автомайдану» полтавського/

Крім цього, вірмени Полтавщини хочуть увіковічнити пам'ять героїв, які загинули на Майдані, встановивши інтернаціональну стелу. Адже у числі Небесної Сотні є представники українського, вірменського, грузинського, білоруського, польського народів. Зроблять стелу з рожевого мармуру, який спеціально для цього привезуть з Житомира.

/Саркіс Агаджанян, керівник вірменської ГО «Урарту»

Це буде робитися за кошти вірменської організації «Урарту». Дай Бог, якщо мер міста нам виділить в красивому місці, в парку, в сквері містечко, то ми все зробимо/

Не обділені увагою і найменші представники діаспори. З 2009 року в Україні діє програма «Арі тун». Згідно з нею діти протягом місяця перебувають у Вірменії, де долучаються до історії та культури етнічної Батьківщини.

/Христина Зограбян, голова молодіжної громади «Урарту» (м.Карлівка)

Є можливість спілкуватися з однолітками. Для нас це дуже важливо, адже дружні стосунки – це найперше, що повинно бути між дітьми, які проживають у Вірменії, і дітьми, які проживають за межами Батьківщини/

Цього року вже 8 полтавців поїхало на Батьківщину предків. Всього ж за роки такої співпраці понад 3000 дітей із 36 країн світу відвідали Вірменію.

Стрічка новин