Мешканці будинку, що по вулиці Артема,13, – проти ювелірного виробництва у їхньому дворі

Мешканці будинку по вулиці Артема, 13 збунтувались проти діяльності розташованої у їхньому дворі ювелірної майстерні. Говорять, їм заважає постійний шум, дим невідомого походження та ремонтні роботи, які проводять представники підприємства. Найбільше людей обурює те, що з їхньою думкою не рахуються. Побачивши будівельні матеріали на подвір'ї, жителі вирішили, що власник майстерні вирішив добудувати 2-й поверх, щоб розширити обсяги виробництва. Занепокоєні, вони звернулися до телевізійної Студії «Місто». Наші кореспонденти поспілкувалися з представниками обох сторін. Як усе було – дивіться далі.

Раніше у їхньому дворі була ювелірна майстерня, а нині – ливарний цех, говорять мешканці будинку по Артема, 13. Набридло, скаржаться, вдихати дим, що виходить із труб підприємства, а ще – терпіти шум обладнання. Та навіть не це стало останньою краплею, яка спонукала людей звернутися до наших кореспондентів. Нещодавно у приміщенні майстерні розпочали ремонтні роботи. Мешканці стверджують, що тут добудують 2-й поверх, щоб розширити обсяги виробництва.

/Ми не можемо ні на лавках посидіти, ні з дітьми погуляти, нічого! Двір став брудний, гамірний, задимлений/

/Щось у них там гуде, коли відпочивати лягаю, то чую. Я живу на третьому поверсі, спочатку не розуміла, вип'ю ліки, а потім вони вимкнуть і одразу добре робиться/

/Я живу на третьому поверсі, і оцей бруд – мені на вікна, я щойно поміняла балкон/

Мешканці будинку побоюються, що виробничі викиди, хоч і незначні, негативно позначаться на їхньому здоров'ї. З цими та іншими питаннями, які не дають їм спокою, звернулися до представників підприємства, які приїхали, тільки-но дізналися про приїзд знімальної групи.

/Виготовлення дорогоцінних металів нерозривно пов'язано з такими речовинами, як кислоти, а ви з усім цим працюєте. А ми всім цим дихаємо/

/- Ви ж прекрасно розумієте, що при обробці використовуються матеріали, які шкідливі для здоров'я. Інше питання: що сьогодні відбувається в нашому дворі? Що за матеріали завезли, що за будка стоїть, що плануєте тут робити?

- Я вам кажу: зараз проводиться ремонт будівлі, даху.

- Всі кажуть, що ви 2-й поверх будуєте.

- Якщо всі так говорять, можливо, і будують/

Представники підприємства запевняють: виробництво не шкідливе і цілком законне, про що свідчить декларація Державного архітектурно-будівельного контролю.

/Олександр Веклич, представник ювелірної майстерні

- Всі документи є.

- Перерахуйте.

- Ну, я зараз не можу так перерахувать. Вони лежать у мене в папці.

- Ні, нам потрібні тут ваші документи/

Мешканців будинку найбільше обурює те, що їхньою думкою ніхто не цікавився ні коли розпочинали виробництво ювелірних виробів, ні коли встановлювали дерев'яні сваї на подвір'ї у зв'язку з ремонтом, і навіть коли спиляли яблуню, яка приносила солодкі плоди.

/Бліц

Ви повинні будете, нікуди ви не дінетесь, звітувати перед цією громадою, хто ви є і на якій підставі існуєте/

Якщо їх ігноруватимуть і надалі, говорять жителі будинку, звернуться до прокуратури, санітарно-епідеміологічної служби та інших контролюючих органів.

Стрічка новин