«Теплоенерго» повідомляє: з 1 липня і 1 серпня змінюються тарифи

З 1 липня змінився тариф, за яким полтавці сплачують за послугу централізованого гарячого водопостачання, а з 1 серпня поточного року очікується і зростання вартості опалення житлових приміщень. Загалом, розповідають на обласному комунальному підприємстві «Полтаватеплоенерго», зростання вартості опалення відбудеться на рівні 46 відсотків. Але таке порівняння, підкреслюють комунальні працівники, не зовсім коректне, адже чималих змін зазнає і сама структура розрахунку, і її терміни. Про те, що це означає, - дивіться у нашому наступному матеріалі.

Багато років поспіль розрахунки за послугу гарячого водопостачання у місті Полтаві здійснювались нарізно: за життєдайну рідину полтавські споживачі сплачували «Водоканалу», а власне за її підігрів - підприємству «Полтаватеплоенерго». З 1 липня цього року ситуація змінилася…

У тариф на послугу гарячого водопостачання для населення наряду з підігрівом води вже включена і її вартість, за виключенням водовідведення, а простіше - стоків. Тобто, слід звикати до того, що, сплачуючи за гарячу воду до «Полтаватеплоенерго», не варто забувати про сплату за водовідведення гарячої води до «Полтававодоканалу».

Крім того, пояснюють в обласному комунальному підприємстві теплового господарства, звичний для більшості полтавців та жителів області одноставковий тариф на опалення, за яким споживачі тепла сплачували за нього рівними частинами протягом всього року, - теж відходить у минуле. Фактично послуга, яка надавалась протягом 6 місяців під час опалювального періоду, оплачувалась протягом 12 - зменшуючи, таким чином, розмір щомісячних платежів фактично удвічі. Донині вартість опалення одного квадратного метра опалювальної площі протягом року становила 3 гривні 4 копійки.

/Володимир Чернявський, генеральний директор ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»

З початку опалювального сезону - це не наша ідея, а комісії з регулювання у сфері комунальних послуг - нам встановлений сезонний тариф. Тепер розрахунки будуть проводитись протягом опалювального сезону. І населення протягом 6 місяців буде сплачувати 8 гривень 83 копійки/

Відповідно до рішення виконкому Полтавської міської ради, добова норма споживання гарячої води на одну зареєстровану особу складає 120 літрів. Тому полтавці, які користуються послугою централізованого гарячого водопостачання за нормами споживання, тобто без індивідуальних приладів обліку або, як кажуть в народі, - лічильників, за місяць повинні будуть сплачувати майже 93 гривні за кожну особу, яка мешкає в оселі. Втім це не зовсім справедливо, вважають у «Полтаватеплоенерго», адже, за їх власною оцінкою, середньостатистичний полтавець фактично споживає близько 40 літрів гарячої води на добу. Тому, з огляду на таку значну різницю між нормативним і фактичним споживанням, та зважаючи на значну вартість послуги централізованого гарячого водопостачання, своїм споживачам комунальне підприємство наполегливо радить звернутися до очевидного стимулу економії і встановити індивідуальні прилади обліку обсягів споживання гарячої води - лічильники, якщо вони і досі не встановлені.

На превеликий жаль, пояснили нам на підприємстві, цьогорічна зміна тарифів ніяк не пов’язана зі значним покращенням якості самих послуг теплопостачання, що надаються. Хоча, звичайно, заходи з поліпшення якості послуги централізованого теплопостачання планомірно ведуться вже кілька років.

/Володимир Чернявський, генеральний директор ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»

Ми отримуємо кошти від споживачів. Тих коштів, яких не вистачає на забезпечення життєдіяльності,ми недоплачуємо за газ. А держава через певний час за нас це доплачує. У нас як було 20 чи 30 мільйонів на технічне переоснащення, реконструкцію, так вони і залишилися. Але держава сказала, що далі такі колосальні обсяги дотацій вона нести не може на собі/

Детальніше про рівень тарифів, що набудуть чинності вже з 1 серпня поточного року і за якими мешканці обласного центру будуть сплачувати вже найближчим часом, ми розповімо у подальших випусках, як тільки з’явиться офіційна інформація, опублікована на сайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг.

Стрічка новин