У Полтаві складні дитячі опіки лікують напівштучною шкірою

Нововведення активно впроваджують у міській дитячій клінічній лікарні. Матеріал використовують на уражених ділянках шкіри лише на деякий час, а потім проводять основні операції по відновленню шкіри. Чим відрізняється нова методика від традиційних і яким чином отримують матеріал для неї – дивіться у нашому наступному сюжеті.

Вові – два роки. Забинтований з голови до ніжок, він час від часу зривається на плач.

Неперевірена вчасно електрика – і малеча на лікарняному ліжку.

/Анна Герась, мама

В хаті електромережа замкнула. Ми спали в обід, прокинулись – уже повно диму. Я пішла подивитись, а він за мною побіг/

Нині, розповідає мама, хлопчик може сідати і почувається краще. Лише побоюється всіх після нещасного випадку та перенесених операцій.

/Анна Герась, мама

Пересадку робили. Я знаю, що три. Це стільки, що мені сказали. А так, не знаю/

Важкі контактні опіки потребують досить складного і дороговартісного лікування, пояснює Заслужений лікар України Микола Гриценко. Хоча останнім часом, розповідає завідувач хірургічним відділенням дитячої лікарні, у закладі освоюють новий метод.

/Микола Гриценко, завідувач хірургічним відділенням ДМКЛ

Це пересадка ліофілізованої шкіри. Ми беремо штучну, не зовсім штучну шкіру, а тваринного походження і певним чином оброблену. Вона втратила антигенні свої властивості. І ще по свіжим опікам закриваємо опікову поверхню. Такий метод досить перспективний, ми його активно у себе використовуємо зараз/

Це допомагає зекономити кошти: і батьків, і лікарняні. Адже за допомогою даної новинки менше використовують перев'язувального матеріалу та ліків. Розробка український вчених базується на використанні шкіри свині.

/Микола Гриценко, завідувач хірургічним відділенням ДМКЛ

Між іншим, свиня – найближча модель людини. Не мавпа, а саме свиня. Її маса, температура тіла, обсяг циркуляції крові і багато іншого. Вона на певний час виконує свою функцію – закриває опікову поверхню/

З часом відбувається відторгнення цієї шкіри, і натомість або виростає нова, або, якщо опіки глибокі, – пересаджують шкірний покрив самої дитини. Лікарі зазначають: їм вдається ще й вигравати час, за який уражена поверхня очищується і стає готовою до пластики. Замовляють спеціальний матеріал із Тернополя. А отримують його через звичайні служби доставки.

Стрічка новин