Замість оздоровлення і відпочинку – лікарняні ліжка та операції

Літня пора для деяких дітей запам'ятовується саме так. А лікарі офіційно визнають: три місяці тепла – це пік дитячого травматизму. Медики наводять статистику: більшість із них трапляються через батьківську недбалість. А батьки їм апелюють: через роботу не мають змоги завжди бути з дітьми, та й передбачити нещасні випадки не можуть.

Дитячим травматизмом на Полтавщині стурбовані чиновники в обласній держадміністрації.

/Віктор Стеблянко, начальник Полтавського обласного управління з питань надзвичайних ситуацій

Ну, такі факти, що просто немає слів!/

Нарікають службовці на батьківську бездоглядність.

/Віктор Стеблянко, начальник Полтавського обласного управління з питань надзвичайних ситуацій

Тільки почалися шашлики – дитина десь бігала, босими ногами по багаттю. Другого ступеню обпіки. Стільки випадків, і такі... Ведмідь руку з'їв. Сам батько привів і дивився, як дитина суне руку в клітку. Не винен ні ведмідь, ні дитина. Це аксіома. Винні дорослі, які повинні про це дбати/

150 дітей з опіками щороку потрапляють до дитячої міської клінічної лікарні. Але це – тільки один із видів травм, які отримує малеча. І замість літнього оздоровлення – опиняються на хірургічному столі. Отримує малеча черепно-мозкові травми через падіння з гірок і велосипедів, випивають невідомі речовини, перелиті у пляшки з-під напоїв. Відчувають діти і сезон консервації.

/Микола Гриценко, завідувач хірургічним відділенням ДМКЛ

Мама ставить відро з кип'яченою водою або окропом, дитина задкує і падає туди. Залишаються тільки п'ятки і маківка голови. Такі обпіки досить глибокі завжди і широкі по поверхні/

Найчастіше – це дітки раннього віку, і 30% таких випадків опіків смертельно небезпечні, розповідає Заслужений лікар України Микола Гриценко. Радує нинішнє літо лікарів тим, що свято Івана Купала, яке традиційно приносить травми, нині обійшлося без опіків. Але левова частка нещасних випадків – це недогляд батьків, вважає лікар.

/Микола Гриценко, завідувач хірургічним відділенням ДМКЛ

Я застерігаю батьків, щоб вони всі їдкі речовини – подалі, сірники – подалі. Щоб діти не користувались газом. Більше уваги дітям/

Замість відпочинку зі своїми однолітками восьмирічна Юля з Лубен нині відходить від наркозу. Що трапилося – дівчинка розповідає попереду мами.

/Юля, отримала опіки

Мама, ти нічого не бачила, ти була на роботі/

Дитина отримала опіки обох ніг за долю секунди у непередбачуваній ситуації.

/Юля і її мама

- Мій дядько хотів смажити шашлики, у нього загорілася каністра.

- Він не думав кидати. Просто вона якраз з-за гаража вибігла/

Бризки горючої речовини потрапили на спідничку і та загорілася. Нині на дівчинку очікує пластична операція на одній з пошкоджених ніжок. Мама Юлі зітхає:

/Тетяна, мама

За дітьми треба дивитись. А що ж, мами-тата на роботі, особливо, коли канікули. Треба, щоб вони були чимось зайняті/

Стрічка новин