Майже 65% полтавців не підтримують знесення пам'ятника Володимиру Леніну у такий спосіб, як це було зроблено

Переважно це прихильники Комуністичної партії. Такі результати своїх досліджень днями оприлюднив Аналітичний центр розвитку громадянського суспільства.

22 лютого цього року у Полтаві відбулася досить резонансна подія: пам'ятник Володимиру Леніну, який простояв більше півстоліття, був скинутий у вандальський спосіб. У зв'язку з цим Аналітичний центр розвитку громадянського суспільства провів аналіз громадської думки. Результати дослідження показали, що більше 64% прихильників усіх політичних сил не підтримують знесення пам’ятника Леніну саме так. Майже 27% висловились «за», «важко відповісти» було 9% опитаних.

/Діонісій Каплін, виконавчий директор Аналітичного центру розвитку громадянського суспільства

Досить цікава ситуація щодо підтримки знесення пам'ятника серед політичних партій. Тут можете звернути увагу, що прибічники КПУ на 94% не підтримують ідею, а 71% прихильників «Свободи» підтримують таку ідею/

Запитали фахівці Аналітичного центру розвитку громадянського суспільства і стосовно долі іншого пам'ятника. Його поки що немає, але вже більше 10 років точаться дискусії стосовно його встановлення. Мова – про пам'ятник Івану Мазепі. Прихильники гетьмана вбачають потенційне місце для майбутнього пам'ятника біля Свято-Успенського собору. Позитивно цю ініціативу підтримує 35% полтавців, негативно – трохи більше 26%, важко відповісти було 10%. Поряд з цим фахівців Аналітичного центру стурбовані іншою цифрою.

/Діонісій Каплін, виконавчий директор Аналітичного центру розвитку громадянського суспільства

30% людей взагалі байдуже, чи буде такий пам'ятник стояти, чи не буде. Це говорить і про політичну активність, і про інтерес до політики людей/

Під час дослідження було опитано 800 респондентів різного віку та соціального становища методом особистого поквартирного інтерв'ю. Похибка не перевищує 3%.

Стрічка новин