Трьом гривням за проїзд у полтавських маршрутках – бути!

За перше півріччя Полтавське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України порушило 112 справ, які здебільшого кваліфікуються як зловживання монопольним становищем та антиконкурентні дії органів влади, місцевого самоврядування та контролюючих структур. За цей час сума штрафів, накладених на порушників, сягнула майже 2 мільйонів грн. Про це на прес-конференції розповів голова обласного територіального відділення Володимир Оніщенко. Крім цього, йшлося про підняття тарифів на житлово-комунальні послуги та проїзд у громадському транспорті.

Вже згодом за проїзд у маршрутках полтавці сплачуватимуть не дві з половиною, а три гривні. Полтавське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України погодило порядок введення відповідного рішення Полтавського міськвиконкому. Перш ніж це зробити, говорить Володимир Оніщенко, фахівці територіального відділення вивчили купу документів, які їм надали полтавські перевізники. Врахували всі аспекти: вартість паливно-мастильних матеріалів, витрати і заробітки підприємств, які займаються перевезеннями.

/Володимир Оніщенко, голова Полтавського обласного територіального відділення АМКУ

Підстави для підняття вартості проїзду безумовно є. На привеликий жаль, Полтава дуже вразлива в ціні. Причина одна, я говорив про неї і рік, і два роки тому, ще коли Матковський був, Полтаві необхідно навести порядок з кількістю транспортних одиниць на маршрутах/

Потрібно розробити такі марштрути руху пасажирського транспорту, говорить Володимир Оніщенко, щоб вони не дублювали один одного і автобуси не влаштовували перегони, ганяючись за пасажирами. Проаналізувавши документи, які надали перевізники, економічно обгрунтована ціна, натякає, навіть більша, ніж три гривні. Проте її головний антимонопольник області не називає.

Ще одне питання, яке нині чи не найбільше турбує полтавців, – зростання цін на комунальні послуги. Люди, розповідає, в паніці, ті, хто має пільги, не знають про субсидії та компенсації.

/Володимир Оніщенко, голова Полтавського обласного територіального відділення АМКУ

Перерахувати терміново необхідно, не пізніше вересня, щоб кожен споживач знав, скільки він буде реально сплачувати, я кажу про категорію, у якої є пільги, інакше це за собою може потягнути дуже нездорові наслідки/

Пообіцяв Володимир Оніщенко і те, що фахівці тервідділення серйозно займуться вивченням ціноутворення на ринку хліба, і не лише соціальних сортів. Перевірять і те, чи були економічні підстави для зростання ціни на ліки. На підвищення ціни, припускає, вплинув не лише курс долара, тут не обійшлося без спекуляції.

Стрічка новин