В обласній раді взялись за вирішення проблеми із твердими побутовими відходами у Полтаві

Вже 65 років поблизу Макухівки діє полігон твердих побутових відходів, територія якого – понад 17 гектарів. Вже давно мешканці навколишніх сіл б'ють на сполох, адже сміттєзвалище негативно позначається на екології, зокрема, якості води. Забруднюються як поверхневі, так і підземні грунтові води, тож виникла необхідність будівництва нового полігону. Питання має вирішуватись на рівні міської ради, проте оскільки цього не відбувається, відповідну робочу групу, що займатиметься даною проблемою, створили при обласній раді.

Полігон твердих побутових відходів, що поблизу Макухівки, став головною темою обговорення на засіданні спеціально створеної робочої групи. Планується, що її члени мають вивчити проблему і напрацювати шляхи її розв'язання.

/Степан Бульба, голова постійної комісії обласної ради з питань ЖКГ

Це питання повинно вирішуватись на рівні міської ради, але протягом багатьох років воно не вирішувалось, а лише загострювалось, і обласна рада була змушена втрутитись у процес/

В обласній раді обіцяють розробити план заходів та надати конкретні рекомендації керівництву міста. Питання про будівництво нового полігону намагалися вирішити ще на початку 2000-х. 10 років тому Полтавська райдержадміністрація та міська рада затвердили заходи із виконання вимог жителів Макухівки. Тоді ж погодили відведення земельної ділянки під нове сміттєзвалище, розробили проект, але справа не пішла. Все тому, що місто не виконало взятих на себе зобов'язань у повному обсязі, зазначалося під час зустрічі. Багато полтавців, зокрема, і присутні на засіданні мешканці району, вважають, що питання не вирішується, бо це комусь вигідно.

/Степан Бульба, голова постійної комісії обласної ради з питань ЖКГ

Я не виключаю, що є ті, хто годується поблизу цього сміттєзвалища. Воно справді дає певним особам прибуток, бо там же є вторинні ресурси/

Щоб вирішити проблему якомога ефективніше, на засідання спеціально створеної робочої групи запросили фахівців зі столиці. У великих містах світу, розповідають експерти, застосовується безвідходна переробка сміття. Проводиться вона у кілька етапів. Під час подріблення і сортування вилучаються цегла, скло і металеві предмети. Матеріали, які повільно згорають, – гуму, пластмасу та шкіру – переплавляють, продукти їх переробки перетворюють на тепло і електроенергію. Те ж саме відбувається і з папером, картоном та деревом. Рештки, а це дуже брудна маса, теж підлягають обробці, з них отримують біогаз. Щось подібне, говорять фахівці, можна налагодити і в Полтаві. Тим більше в області, а саме – в Кременчуці, вже є позитивний досвід утилізації відходів та залучення іноземних інвестицій.

/Юрій Колмиков, представник комісії з розвитку енергетики Союзу промисловців і підприємців України

Окупність цього проекту, а він секційний, кожна секція – 20 тисяч тонн відходів на рік. Наприклад, по місту Львів ми робили комерційну пропозицію, там було 64 мільйонів євро інвестицій/

Інвесторів, які виявляли бажання зайнятися вирішенням проблеми, говорить Степан Бульба, насправді цікавить лише переробка сміття: пластика, скла, макулатури. Куди подіти решту відходів – невідомо, а такий варіант місцевих спеціалістів не влаштовує.

Стрічка новин