Мешканці будинків поблизу ринку «Мотель» нарікають на стихійну торгівлю під своїми вікнами

Міське управління ветеринарної медицини, санітарно-епідеміологічна служба, міліція, інспекція по контролю за благоустроєм Полтави і навіть міська рада – структури, до яких зверталися за допомогою мешканці одного із будинків, що поблизу ринку «Мотель». Людей непокоїть стихійна торгівля, що здійснюється поруч. Із усілякою городиною, розповідають, люди приїздять під вікна їхньої багатоповерхівки о 6-й ранку, а продавши урожай, залишають після себе купи сміття. У ситуації розбиралися наші кореспонденти.

Жінка, яка звернулася до телевізійної Студії «Місто» зі своєю проблемою, показувати своє обличчя на камеру на захотіла (Діана, вона є на відео зі спини), натомість, принесла купу заяв до різних інстанцій. У них мешканці багатоповерхівки, що поблизу ринку «Мотель», просять припинити стихійну торгівлю під їхніми вікнами.

/Лідія Іванівна, мешкає поблизу стихійного ринку

Під вікнами у людей! Якби у мене таке було, я б уже давно їх прибрала, а то вони ходять тут у туалет, пробачте/

Мешканці розташованого поруч із ринком «Мотель» будинку скаржаться: не мають спокою із 6-ї ранку, бо починається торгівля. Десятки так званих «стихійних» продавців розкладають свій товар на ящиках, або ж просто на землі, і припрошують покупців його спробувати. Багато хто можливості придбати овочі та фрукти, зірвані буквально кілька годин тому, радіє, до продавців ставиться із розумінням.

/Микола Васильович, мешкає поблизу стихійного ринку

Ну, накидають, треба, щоб вони прибирали, а шумлять удень, а не вночі. Машини більше шумлять. Це бідні люди, це ж не багаті приходять. Спасибі Богу, що вони приносять, це ж вимушено/

Проте більшість жителів цієї багатоповерхівки (є на відео) по відношенню до «стихійників» налаштовані менш мирно. Набридло, пояснюють, прибирати купи сміття після вуличної торгівлі.

Хоча самі продавці причину людської недоброзичливості вбачають в іншому. Мовляв, пенсіонери, які на них скаржаться, самі мають дачі і хочуть продавати свою продукцію, тож просто усувають конкурентів. Працювали б, говорять, у цивілізованих умовах, проте таких для них не створили.

/Олександр, продавець

- Можна ж укриття якесь зробить, тут люди б торгували, а то просто торгують на тротуарі, а у них ще й беруть великі гроші за місце.

- Хто бере?

- Дирекція ринку/

/Ніна, продавець

Нам, селянам, потрібен дах тут і столи, щоб ми не мостилися на землі і платили таку саму ціну/

/Віктор Володимирович, продавець

- Ви порушували цю проблему?

- Ні, мені ніколи це робити. Його ж треба посадити, виростити, прибрати/

/Раїса Олександрівна, продавець

Всі повинні якось виживати, зараз такий час, що я, наприклад, ні на кого не ображаюсь. Ну я, наприклад, тих людей, що сидять в квартирах, теж розумію/

/Сергій, продавець

Може ми комусь і заважаємо, але іншого місця не маємо/

Роками полтавці чують про те, що купувати продукти харчування із землі – небезпечно для здоров'я. Проте у багатьох мешканців міста на це є власна думка.

/Бліци

- Мені не хочеться в супермаркеті купувати, а лише на базарі.

- Чому?

- Мені здається, що кращий товар

Воно ж везуть люди із села, воно ж краще!/

Багато років у Полтаві намагаються подолати таке явище як «стихійна торгівля»: розповідають про небезпеку, яку вона в собі несе, влаштовують профілактичні рейди та штрафують порушників. Проте ці заходи не дали відчутного результату, тож нині проблему вирішують по-іншому: обіцяють створити для «стихійників» умови, які відповідають санітарним вимогам.

/Аліна Балагура, старший інспектор зі зв'язків з громадськістю ПМУ УМВС України в Полтавській області

На вирішення цього питання виділено 1 місяць, буде прийняте рішення, врахують побажання усіх сторін. Людям забезпечать нормальні робочі місця з нормальними умовам праці/

Це єдиний шлях успішного вирішення проблеми, переконані представники контролюючих органів. Перш за все мова йде про Центральний ринок. Місця для тих, хто звик продавати продукти із землі, обіцяють облаштувати тут вже згодом.

Марина Молька

Стрічка новин