У Полтаві наклали табу на експлуатацію більш ніж сотні ліфтів

На сайті територіального управління Держгірпромнагляду в Полтавській області з'явилась інформація про те, що Харківський апеляційний суд задовольнив позов державної установи щодо заборони користування 125 ліфтами. Що не так із підйомними механізмами у багатоповерхівках – з'ясовували наші кореспонденти.

На обслуговуванні комунального підприємства «Ремліфт» знаходиться 835 пасажирських ліфтів, близько 500 – відпрацювали граничний термін експлуатації – 25 років. Цьогоріч, за півроку, повідомили в управлінні житлово-комунального господарства, повністю модернізували один ліфт, а ще 35 капітально ремонтували.

На початку тижня на сайті Держгірпромнагляду в Полтавській області з'явилось повідомлення: Харківський апеляційний суд задовольнив адміністративний позов теруправління щодо заборони експлуатації 125 ліфтів.

/Володимир Сокур, начальник Державної інспекції нагляду в промисловості та за об'єктами підвищеної небезпеки

Вони, як завжди, не пройшли експертного обстеження, відповідно – позачерговий технічний огляд. Мають такі негаразди. Відповідно, експертні обстеження мають бути проведені, за необхідності – ремонт, це позачерговий технічний огляд/

«Приводом для заборони стало непроведення власником експертного обстеження та позачергового технічного огляду ліфтів, які відпрацювали понад 25 років. Крім того, перевірками було встановлено ряд порушень, що суттєво впливає на якість обслуговування ліфтів та може призвести до травмування як працівників обслуговуючих організацій під час виконання ремонтних робіт, так і мешканців житлових будинків» – йдеться на сайті. Полтавський окружний суд не задовольнив адмінпозови територіального управління Держгірпромнагляду. А ось Харківський апеляційний адміністративний суд виніс постанову, згідно з якою до «Ремліфту» Полтавської міської ради застосовано заходи реагування у сфері державного нагляду шляхом зупинення виконання робіт, пов’язаних з експлуатацією 125 пасажирських ліфтів. У «Ремліфті» до отримання рішення суду його не коментують.

/Володимир Хмельницький, директор КП «Ремліфт»

Я приблизно розумію, про що ви ведете мову, але поки не буде документа, говорити на цю тему просто не хочу, розумієте?/

Найбільша біда у несправності ліфтів – вартість тарифів, вважає голова Полтавського Антимонопольного комітету.

/Володимир Оніщенко, голова Полтавського обласного територіального відділення АМКУ

Підстави для підняття вартості є, але Полтавський міськвиконком в особі ЖЕКу, треба було грамотно розрахувати, побудинково, як говорить закон. Безумовно, така вартість, яка є на сьогоднішній день, вона не покриває витрати однозначно. Це дає можливість не виконувати регламентні роботи і посилатись на те, що у нас не вистачає коштів/

На думку Володимира Оніщенка, який сам двічі відміняв підняття тарифів, їх треба терміново розглядати і дійти до знаменника, коли люди послуги дійсно отримують, контролюють і сплачують за них.

/Володимир Оніщенко, голова Полтавського обласного територіального відділення АМКУ

Є рішення апеляційного Харківського суду на користь державної установи. Й іншого і бути не могло, бо це безпека людей. Останні роки капремонти не проводилися ліфтів. І це не тільки в Полтаві. Утримання ліфтового господарства відбувалося так, як відбувалось, і самі мешканці відносяться до цього майна не зовсім розумно/

Стрічка новин