БО «Світло надії» навчає неурядові організації співпраці із владою

Представники сімох українських неурядових організацій прибули до Полтави, аби перейняти досвід плідної співпраці громадських організацій із владою. Своїми досягненнями у цьому напрямку, зокрема в частині того, що стосується тимчасової реєстрації бездомних осіб, поділилася полтавська благодійна організація «Світло надії».

Основна мета триденного візиту представників українських неурядових організацій – ознайомитися із полтавським досвідом тимчасової реєстрації бездомних осіб.

/Максим Демченко, виконавчий директор БО «Світло надії»

Така практика поширена у Європі. І з 2012 року Україна прийняла європейське законодавство і ми одними з перших його прийняли та привели у відповідність, почали надавати такі послуги/

Починаючи з 2012 року, право тимчасової реєстрації «безхатченків» отримав Центр адаптації для бездомних осіб та звільнених з місць позбавлення волі. На сьогоднішній день на облік поставлено 460 людей, реєстрацію отримали 260. Причому допомагають тут у відновленні документів та реєстрації не лише особам, які не мають постійного місця проживання.

/Максим Демченко, виконавчий директор БО «Світло надії»

Бувають різні випадки, іноді просто втрачені документи, іноді немає житла, постійно винаймають, іноді просто люди опинилися у важких життєвих обставинах – згорів будинок, наприклад. Така послуга дуже популярна. Тим більше зараз, коли у наше місто приїздять переселенці, послуга тимчасової реєстрації актуальна/

Звичайно, в інших містах України подібні послуги також існують. Але надають їх здебільшого при територіальних центрах. Серед неурядових організацій – полтавці на перших позиціях у забезпеченні реєстрації осіб, які її найбільше потребують.

/Олексій Загребельний, керівник ГО «Клуб «Шанс» (м. Суми)

Ми полтавців не можемо, на жаль, наздогнати, хоча докладаємо до цього масу зусиль. Той досвід взаємодії «Світла надії» і влади надає нам сил, змушує рухатися далі і вражає/

Бажання налагодити такий механізм співпраці у себе в областях вже виявили представники неурядових організацій Сум, Вінниці, Черкас.

Стрічка новин