Кілька місяців поспіль на Полтавщині реалізують проект «Єдина країна»

Його суть полягає в тому, що представники різних громад, зокрема й релігійних, висловлюються проти російської агресії та за цілісність України. Сьогодні з журналістами спілкувались священики греко-католицької церкви.

Українська греко-католицька церква в області представлена 12 релігійними громадами. Одна із них – Пресвятої Трійці, діє у Полтаві, а при парафії працює недільна школа. Греко-католики беруть участь у громадському та культурному житті регіону. Так у травні біля пам'ятника Тарасу Шевченку молилися за учасників пішої прощі до Канева. Низку заходів заплановано і на 29 липня, цього дня виповниться 150 років з Дня народження митрополита Української греко-католицької церкви Андрея Шептицького. Нині ж священики висловлюються проти російської агресії та підтримують капеланське служіння. Капеланами називають військових священиків, які здійснюють богослужіння серед військовослужбовців.

/Юрій Кролевський, адміністратор громад Української греко-католицької церкви в Полтавській області

Для солдатів, для вояків наших дуже потрібно, щоб біля них був священик і психолог, дві особи, які дуже потрібні для тих, хто воює/

Якби люди дотримувались заповіді «не вкради», все у нашій країні було б добре, переконані священики Юрій і Максим Кролевські. Чиновники, говорять, повинні пам'ятати, що вони – не пани, а слуги народу.

/Максим Кролевський, священик Української греко-католицької церкви в Полтавській області

Як казав російський філософ Соловйов: «Завдання влади – не створити рай на землі, а недопустити пекла»/

Керівні посади, зокрема і на державному ріні, вважають святі отці, повинні обіймати ті, хто шанує духовні цінності. Такі люди не вчинять зла по відношенню до інших, і ситуація, яка нині склалася в Україні, переконані, не повториться. Представники Української греко-католицької церкви запевняють: відкриті до спілкування з тими, хто представляє інші конфесії. Нині головне – припинити кровопролиття та зберегти територіальну цілісність держави.

Стрічка новин