В гонитві за красою жінки втрачають здоров'я, а іноді – й життя

Літо у розпалі. Щоб не соромно було оголитись на пляжі, більшість жінок готуються до цієї пори заздалегідь – сідають на дієти та записуються до спортзалів. Тим більше, нині еталон жіночності – стрункість, тож навіть у зрілому віці панянки хочуть мати фігуру, як у тінейджерів. Значну роль у цьому, переконані психологи, відіграли саме ЗМІ, пропагуючи штучно створені ідеали краси. Така інформаційна політика призвела до непередбачуваних наслідків: ще 30 років тому на нервову анорексію страждало близько 2% населення, нині це захворювання зустрічається вже у 16-20% людей. Чи виснажують себе дієтами полтавки, наші журналісти поцікавились у медиків.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, нервова анорексія – нині одне із найпоширеніших хронічних захворювань серед молоді. Це не просто хвороблива худорлявість, а психічний розлад, який супроводжується відсутністю апетиту, інколи – з летальними наслідками. Про масову поширеність анорексії не йдеться, але багато дівчат дотримуються суворих дієт, використовують сечогінні, проносні засоби, викликають блювоту після прийому їжі або ж виснажують себе фізичними навантаженнями. Тож проблема існує, і у 95 відсотках випадків вона – жіноча. Будь-що прагнучи схуднути, жінки втрачають здатність критично оцінювати свою зовнішність, не зважають на думку оточуючих, для них головним стає втрата ваги.

/Віталій Закладний, головний лікар Полтавського обласного психоневрологічного диспансеру

Є 100% тест, що вказує на анорексію – це припинення місячних. Тобто (рахує, загинаючи пальці): місячні, коли родичі і близькі кажуть, що в тебе є проблема з цим, коли щоденно втрачаєш вагу, коли це нівелює усе твоє життя, коли зациклена на цьому. Якщо так, біжи скоріше до лікаря/

За твердженням фахівців, люди з таким психоневрологічним захворюванням, як анорексія, залишаються соціально адаптованими, хоч і тануть на очах. Помилка багатьох батьків, говорять медики, що вони не приділяють проблемам своїх дітей належної уваги. Пацієнтів з анорексією медики, зазвичай психіатри та ендокринологи, лікують спільними зусиллями. При втраті 50% ваги, розповідає завідувач ендокринологічним відділенням обласної клінічної лікарні Володимир Михайлець, запускаються невідворотні механізми в людському організмі.

/Володимир Михайлець, завідувач ендокринологічним відділенням ПОКЛ ім.М.Скліфосовського

До чого це може призвести? До випадіння статевих функцій, до безпліддя, до порушення роботи органів кровотворення, до важких форм анемії, серцево-судинних захворювань, порушень самої нервової системи/

Еталони краси змінюються, нині на обкладинках журналів та показах мод все частіше з'являються жінки з округлими формами. Не бояться виглядати природньо і наші співвітчизниці. Медики сподіваються, що ці зміни вплинуть на свідомість представниць слабкої статі і вони нарешті перестануть морити себе голодом.

Стрічка новин