Упродовж місяця у районі Центрального ринку мають вирішити проблему стихійної торгівлі

Полтавці, говорять у міліції, стали частіше скаржитись на стихійну торгівлю. У зв’язку з цим із 1 по 4 липня контролюючі органи мали провести спеціальні рейди в Октябрському районі. Проте, щойно розпочали, як довелося припинити. Люди, яких звикли називати стихійними торгівцями, прийшли до обласного управління Міністерства внутрішніх справ, прохаючи піти їм назустріч. Вже наступного дня відбулося засідання «круглого столу» за участю фахівців, які займаються вирішенням проблеми на різних рівнях. Які рішення прийняли під час зустрічі – дивіться у наступному сюжеті.

Для відпрацювань місць стихійної торгівлі на базі міського управління міліції створили спеціальні рейдові бригади. Перевірки розпочалися 1-го липня і мали завершитись за кілька днів. Проте плани правоохоронців скоригували ті, проти кого вони були спрямовані.

2-го липня люди, які продають городину, молочні, м'ясні продукти та усілякий крам у недозволених місцях навколо Центрального ринку, прийшли до управління Міністерства внутрішніх справ області. Їх побажання вислухав заступник начальника УМВС України в Полтавській області Сергій Альошкін. А вимагали протестувальники одного: не чіпати їх. Вже наступного дня відбулося засідання «круглого столу», яке у міліції називають першою конструктивною зустріччю з представниками несанкціонованої торгівлі та відповідних контролюючих органів.

/Аліна Балагура, старший інспектор зі зв'язків з громадськістю ПМУ УМВС України в Полтавській області

Прийнято рішення упродовж липня провести повторну зустріч із залученням представників депутатського корпусу, правоохоронних органів, ринків, місцевої влади, стихійної торгівлі, аби врегулювати дане питання/

Проблему мають вирішити упродовж місяця. За цей час планують забезпечити людей, які продають продукти у районі Центрального ринку, місцями для торгівлі. А територію довкола торжища упорядкують, щоб вона відповідала санітарним вимогам. Тим більше, що «стихійники» заявили про готовність сплачувати податки до бюджету.

/Людмила, продавець у місцях стихійної торгівлі

Якби нам, наприклад, ці місця узаконили, і ми добровільно, як потрібно, щомісяця до бюджету або ринку сплачували, або куди оформлять нас, але бажано, звичайно, щоб місту/

Так звані «стихійні» торгівці зізнаються: часто продають із землі, бо для них немає вільних місць на ринках.

/Бліц

Мені часто буває, що прийдеш, а немає де стати. Та не фотографуйте мене/

Проте сплачувати певні кошти до бюджету за торгове місце готові не всі. На це, пояснюють, йтиме майже вся виручка від проданого, собі ж нічого не залишиться.

/Бліц

Сьогодні здоров'я є – я вийшла, винесла. А завтра немає – все. Ото назбирала баночку малини, винесла, стала і все/

Таке явище, як стихійна торгівля, у Полтаві можна спостерігати на вулицях Шевченка, Чапаєва, Куйбишева, Новобазарній в районі Центрального колгоспного ринку та поблизу Південного вокзалу. Викорінити його у місті обіцяють вже багато років, проте поки що безрезультатно.

Стрічка новин