Замість трьох мільйонів – п'ять

Полтавські депутати обласної ради виділили більше коштів для потреб бійців територіальних загонів оборони. Відповідну Програму прийняли на останній сесії. Документ передбачає, що особовий склад будуть забезпечувати засобами захисту, речовим майном і спорядженням для підтримання боєготовності та ефективного виконання завдань. Що у першу чергу придбали для бійців і як збираються витрачати решту коштів – журналістам розповів начальник обласного управління з питань надзвичайних ситуацій.

Майки, труси і простирадла – перші 97 тисяч, передбачені регіональною Програмою «Територіальна оборона» на 2014 рік витратили на такі речі першої необхідності. Депутати обласної ради, розповідає начальник управління з питань надзвичайних ситуацій, одноголосно підтримали документи і внесли до нього єдину поправку – замість трьох мільйонів гривень підтримали виділення п'яти. Нагадаємо, військові просили на допомогу армії набагато більшу суму. Але решта коштів, планують чиновники, має надійти з держбюджету та від спонсорів.

/Віктор Стеблянко, начальник Полтавського обласного управління з питань надзвичайних ситуацій

Просили 22 мільйона. Але, коли принесли, то я кажу: слухайте, тут же навіть не враховані засоби зв'язку. Тобто, багато питань не були враховані військовими, коли вони писали. Тому ми в програмі навмисно вписали так, щоб можна було закупити інші речі, які не входять у список, переданий військовим/

За часів новітньої історії України таку програму довелося створювати вперше, розповідає Віктор Стеблянко. ЇЇ написали за декілька годин, ще півтора дні обговорювали. Начальник пояснює: надаватимуть кошти виключно на потреби полтавських загонів територіальної оборони. Гроші, переконують, марно не витрачатимуть.

/Віктор Стеблянко, начальник Полтавського обласного управління з питань надзвичайних ситуацій

Ми не можемо закупити на кожного військовослужбовця по 3 бронежилети. Зараз дуже модне слово «бронежилет». А натомість не купити каску взагалі. А ще післязавтра нічого буде їсти/

Наразі в країні пройшло два етапи мобілізації. Якщо Президент оголосить третій, то на Полтавщині, можливо, створюватимуть роти територіальної оборони, говорять в адміністрації. А забезпечення військових усім необхідним покладають саме на Програму. Хоча від допомоги всіх небайдужих відмовлятися не збираються.

Стрічка новин