На Полтавщині офіційно проживає близько півтори тисячі вимушених переселенців з Криму та Сходу України

Із них більше п'ятисот – діти. Але насправді реальна цифра у 3-4 рази більша, повідомив перший заступник губернатора Олег Пругло. Ситуацію, яка протягом останніх трьох тижнів склалася у всіх регіонах держави, і в Полтавській області зокрема, місцеві чиновники називають надзвичайною державного рівня. Які сім'ї і з якими потребами приїздять до Полтави, і чому у селах хочуть, але не можуть допомогти біженцям – дивіться у нашому наступному матеріалі.

Щодоби – мінімум три десятка звернень. У такому режимі останні три тижні працює фахівець обласної «гарячої лінії» Ірина Скрипник. І якщо ситуація із вимушеними переселенцями з Криму стабілізувалась, то з Донецькою і Луганською областями – у самому розпалі. Люди усе кидають і їдуть в інші міста України.

/Ірина Скрипник, фахівець Полтавського «Обласного контактного центру»

Жінка приїхала вагітна з 7 дітьми, треба було її десь терміново поселити, бо вона і народжує... Допомогли. Буквально вчора була інша ситуація: приїхали чоловік, жінка з місячною дитиною в Полтаву. Їм треба терміново виїхати на Гадяч, коштів немає, знайомі там зустрінуть, щоб проживать/

20 березня в обласний контактний центр надійшли перші дзвінки від жителів Криму із проханнями прийняти їх. Так з півострова наразі на Полтавщині проживає більше 300 осіб. Загальну кількість вимушених переселенців в області додають українці зі Сходу.

/Олег Пругло, перший заступник голови Полтавської ОДА

1573 людини переселились. Це офіційно, які звернулись до нашого кол-центру, зареєстровані і потребували допомоги. Я думаю, що реально їх значно більше – рази у 3-4/

Для прикладу, говорить перший заступник губернатора, Київщина прийняла близько 7 тисяч біженців, Харківська й Одеська – по 5, а Луцька – лише 169 осіб. На думку чиновника, це залежить від скерованої роботи на місцях. Так в Полтаві переселенцям цілодобово допомагають облаштуватись за номером безкоштовної «гарячої лінії». А ще фахівці служб чекають їх на вокзалі.

/Роман Кириленко, начальник УДСНС у Полтавській області

На сьогоднішній день на території Полтавщини прибуває фактично 6 поїздів, в яких можуть прибути люди із зони АТО/

Держава поки що не допомагає з вирішенням цих проблем, тому вони покладені на обласний бюджет, говорять в адміністрації. І на небайдужих громадян. Втім і тут є свої нюанси: тікаючи від війни, українці не завжди погоджуються на пропоноване.

/Олег Пругло, перший заступник голови Полтавської ОДА

Як правило, переселяються люди зі Слов'янська, Луганськ, Краматорськ – з міст. Вони бажають проживати або в Полтаві, або в гіршому випадку – в Миргороді. Деяка частина в Кременчуці, але значно менше/

Так зараз є 70 пропозицій від людей надати заміські будинки. Але у села переселенці не поспішають. Чиновники натомість підкреслюють: місця у гуртожитках, як правило, студентських, уже за місяць треба буде звільняти, щоб робити ремонти. А попереду – осінь та зима. А ще представники влади просять усіх переселенців телефонувати на «гарячу лінію» і говорити про свої проблеми. Безкоштовно приймають звернення і на номери 101 та 112.

Стрічка новин