Сьогодні відбулося друге пленарне засідання 23-ї сесії обласної ради шостого скликання

На ньому депутати розглянули питання, з якими не встигли ознайомитись минулого разу. Нагадаємо, перше пленарне засідання пройшло минулої п'ятниці, тоді народні обранці обговорили менше половини питань порядку денного. Розпочату справу завершили сьогодні. Найбільше дискусій виникло довкола питань про надання угідь Полтавському госпрозрахунковому мисливсько-рибальському господарству обласної організації УТМР та діяльності металургійної компанії і сталеливарного заводу на землях Білецьківської сільради поблизу Кременчука.

На вході до сесійної зали депутатів обласної ради зустрічають представники єдиного інформаційного центру «Майдан» і громадської спілки «Полтавська громада». Вони – ініціатори збору коштів на обмундирування військовим. Вже провели, розповідають, низку акцій, назбирали понад 10 тисяч грн., на які замовили бронежилети. Вартість одного такого спорядження, до речі, – 3,5 тисячі грн. Тож нині вирішили долучити до цієї справи народних обранців.

/Віра Маслак, голова громадської спілки «Полтавська громада»

Деякі депутати похапцем, швиденько-швиденько заходили в зал, що ми не встигали записати їхніх прізвищ, але здоровий глузд є, всі ж вони українці, тож долучаться до цієї акції/

/Наталія Талипова, координатор єдиного інформаційного центру «Майдан Полтава»

Тим більше, вже багато хто долучився. Приємно, що є небайдужі люди/

Минулого разу депутати облради вже спрямували 5 мільйонів грн. на закупівлю необхідного спорядження для військовослужбовців Полтавщини. Крім цього, відкрили спецрахунки, на які підприємства та меценати області перераховують кошти для покращення матеріально-технічного становища військових формувань. Таким чином вже назбирали понад 1,5 мільйона грн.

/Віктор Бугайчук, голова Полтавської ОДА

На сьогоднішній день проплачено 450 бронежилетів, половину з них вже отримали. Окрім цього, за ці кошти придбали одяг для батальйонів «Полтава» і «Кременчук»/

Багато суперечок виникло під час розгляду питання про надання угідь у користування Полтавському госпрозрахунковому мисливсько-рибальському господарству обласної організації Українського товариства мисливців та рибалок. Представники останнього претендують на 5 тисяч гектарів землі. На ці угіддя, говорять у профільному управлінні, немає погоджень землевласників і землекористувачів, тож поки що вони перебувають у державному мисливському резерві. У майбутньому їх можуть передати УТМР, або у приватні руки.

/Сергій Козлов, директор Полтавського госпрозрахункового мисливсько-рибальського господарства

Прошу, шановні депутати, проголосувати і надати цю територію, згідно з рішенням суду, мисливцям Полтавського району/

У фахівців профільного управління на це прохання – своя відповідь.

/Олексій Тенянко, заступник начальника обласного управління лісового і мисливського господарства

Законних підстав надання цієї території немає/

Те, що питання може вирішитись не на їхню користь, викликало бурхливі емоції у представників мисливсько-рибальського господарства, присутніх на засіданні.

/Лайф

Ганьба! Ганьба! Ганьба!/

Остаточного рішення щодо передачі мисливських угідь так і не прийняли. Пообіцяли: розглянуть дане питання у вересні.

Багато часу знадобилося депутатам і для розгляду проблеми, яка стосується діяльності Кременчуцької металургійної компанії та сталеливарного заводу на землях Білецької сільради Кременчуцького району. Тут, говорять, назріває справжнє екологічне лихо: за роки назбиралося багато виробничих відходів, які потрібно вивезти та утилізувати. Дані підприємства, як зазначалося, не виконують умов договорів, через це потерпає міцева громада. На сесії вирішили: необхідно у 5-денний термін створити спеціальну комісію, яка займатиметься проблемою і повинна буде надати рекомендації щодо її вирішення до 1 вересня.

/Петро Ворона, голова Полтавської обласної ради

Рекомендувати ТОВ «Кременчуцька металургійна компанія» і ПАТ «Кременчуцький сталеливарний завод» щорічно упродовж терміну дії оренди землі укладати із сільрадою угоди на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання об'єктів соціальної інфраструктури, доріг місцевого значення та на заходи з охорони навколишнього природного середовища/

Після відповідних висновків експертів можна буде звернутись до Міністерства екології та розраховувати на фінансову підтримку, без якої вирішити проблему неможливо.

Стрічка новин