У Полтаві знову говорили про утилізацію твердих побутових відходів

Тверді побутові відходи стали темою зустрічі лідера громадської організації «Останній Бастіон» Геннадія Сікалова, жителя села Макухівка та журналістів. Під час прес-конференції бастіонівці надали докази того, що міське звалище на Білій Горі небезпечне не лише для всієї Ковалівщини, а й для полтавців. Детальніше про екологічне лихо Полтавської області розповість Альона В'язнікова.

Причин утилізувати Макухівське сміттєзвалище кілька, говорить житель Ковалівщини Дмитро Радіонов. По-перше, полігон розташований в історичній частині Полтавщини – на Білій Горі, де свого часу були поселення скіфів, сарматів, а пізніше – козаків. По-друге – це святе місце, де в 32-34 роках ХХ століття були поховані жертви репресій та Голодомору.

/Дмитро Радіонов, мешканець с. Макухівка Ковалівської сільської ради

Всі церкви міста Полтава звернені на Схід, тобто православні люди фактично моляться на сміттєзвалище. Це – кощунство/

І найголовніше, продовжує житель Макухівки, сміттєзвалище – це розсадник небезпечних мікробів.

/Дмитро Радіонов, мешканець с. Макухівка Ковалівської сільської ради

У мене дружина з дитиною потрапили до лікарні з вірусною інфекцією – це дякуючи епідеміологічній ситуації по селу/

Ковалівщина – це вже зона екологічного лиха, погоджується Геннадій Сікалов, спираючись на факти: «Останній Бастіон» замовив аналіз проб води в Макухівці та Ковалівці.

/Геннадій Сікалов, лідер ГО «Останній Бастіон»

Червоним виділені пункти, де в 1,5 і більше разів перевищені допустимі норми забруднення сульфатами, амонієм і всім іншим води/

Проба води, пояснює лідер «Останнього Бастіону», – це лише перший крок, у планах організації – зробити експертизу грунту та повітря. Все це для того, щоб довести – сміттєзвалище небезпечне для мешканців Ковалівщини та всєї Полтави, адже грунтові води течуть саме в напрямку міста.

/Геннадій Сікалов, лідер ГО «Останній Бастіон»

Наша головна мета – не лише, як були інші пропозиції – шаром грунту його закатати, і поставити свердловину, і видобувати газ... Але що буде з грунтовими водами, ніхто ж не каже. Тому нам потрібно не лише його сховати, а ми повинні його ліквідувати вцілому/

Стрічка новин