Сьогодні відбулася 23 сесія обласної ради шостого скликання

На ній депутати спрямували 5 мільйонів гривень на фінансування батальйонів територіальної оборони області, ще близько мільйона гривень – на підтримку переселенців зі Сходу України, передбачили кошти і на оздоровлення дітей, які виховуються у родинах переселенців. Загалом же на сесійному засіданні розглянули менше половини питань порядку денного. Причина – відсутність депутатського кворуму. На початку сесійного засідання було 86 депутатів із 120, проте вже через 4 години частина народних обранців розійшлася у своїх справах. Марина Молька з подробицями – далі.

Щойно розпочали 23-ю сесію обласної ради шостого скликання, як отримали звістку: Україна підписала угоду про асоціацію з Європейським Союзом, її депутати та представники громадськості зустріли оплесками та вигуками:

/Лайф

Усі стоять і промовляють: «Слава Україні! Героям слава! Слава нації! Смерть ворогам!»/

На порядку денному сесії обласної ради – більше 40 питань. Одне із перших – Про затвердження регіональної програми «Територіальна оборона» на 2014 рік. Депутати таки знайшли кошти на фінансування військових формувань Полтавщини.

/Віктор Бугайчук, голова Полтавської ОДА

І батальйону «Полтава», і батальйону «Кременчук», і батальйону територіальної оборони. Знайшли у бюджеті області 5 мільйонів грн/

Спрямували депутати кошти і на оздоровлення ветеранів Великої Вітчизняної, підтримали і переселенців зі Сходу України, на це направили майже мільйон гривень.

/Людмила Корнієнко, директор Департаменту праці та соціального захисту населення Полтавської ОДА

Передбачаються кошти на надання одноразової матеріальної допомоги потерпілим та членам сімей загиблих військовослужбовців, які захищали незалежність, суверенітет, територіальну цілісність України, брали участь в антитерористичних операціях, а також осіб, які були призвані на військову службу під час мобілізації на особливий період і загинули під час виконання обов'язків військової служби/

Про стан законності на Полтавщині присутніх інформував прокурор області Олександр Закорецький. Ситуація, говорить, контрольована. У регіоні, запевнив, протидіють корупції, карають посадовців за отримання неправомірної вигоди.

/Олександр Закорецький, прокурор Полтавської області

У нас з вами мирне небо і спокій. Непросто було досягти цього результата. Хочу подякувати працівникам правоохоронних органів, активу, який тут знаходиться, громадськості. Завдяки і вашій роботі досягнуто спокій на Полтавщині/

Повідомили на сесії і про утворення в області депутатських груп, серед таких – «Європейський вибір», «Єдність», «Полтавщина» та «Промисловці Полтавщини». Голова обласної ради Петро Ворона назвав цей процес відбрунькуванням колишньої фракції Партії регіонів, це її представники, говорить, організовують подібні групи. Менше 20 питань порядку денного розглядали упродовж 4-х годин. Проте, завершити розпочату справу так і не вдалося: деякі народні обранці просто розійшлися у власних справах. За браком кворуму голосування припинили.

/Петро Ворона, голова Полтавської обласної ради

Структура ідеологічна і політична сьогодні не відповідає електоральним уподобанням і симпатіям наших виборців. До цього залу прийшли багато людей від партій, яким не довіряють, багато з них проігнорували засідання ради, багато хто у процесі вийшов/

Сесія обласної ради залишається відкритою, наступне сесійне засідання проведуть вже у вівторок.

Стрічка новин