На Полтавщині обговорювали громадський контроль

Напередодні 18-ї річниці Конституції України у Полтаві провели засідання «круглого столу» на тему забезпечення органами виконавчої влади права громадян на доступ до інформації та права брати участь в управлінні державними справами. Нині громадськість почала активніше контролювати роботу органів влади, зокрема, й виконавчої. Люди пильно стежать, чи не перевищують посадовці своїх службових повноважень, говорять в Головному управлінні юстиції Полтавщини. Про громадський контроль і не тільки дивіться у наступному сюжеті.

Громадський контроль – це добре, говорять фахівці Головного управління юстиції Полтавщини, але за умови, якщо він не заважає роботі держслужбовців. Якісні зміни, певні, будуть тоді, коли чиновникам не заважатимуть працювати, постійно вимагаючи звітів.

/Ірина Пашко, начальник Головного управління юстиції у Полтавській області

Людина, пропрацювавши, повинна прозвітуватись, а не так що громадська рада дорікає і критикує, все повинно бути в рамках розумного. Критика повинна мати межу/

Загалом же брати участь в управлінні державними справами – конституційне право людини, як і право на доступ до інформації. Саме цим питанням присвятили засідання «круглого столу» в облдержадміністрації. Завдання держслужбовців, нагадали, – доносити зміст державної політики до людей. Вони – проміжна ланка між територіальною громадою і державою. Щоправда, говорить начальник профільного управління Олександр Черчатий, ефективній роботі заважає низка факторів.

/Олександр Черчатий, начальник управління державної служби ГУ державної служби України у Полтавській області

Ми говоримо про ці проблеми не один рік, але вони поки що не вирішуються. Це і заполітизованість держслужби, і плинність кадрів, і відсутність стимулів для підвищення кваліфікаційного, кар'єрного зросту/

Нині, зазначалося під час зустрічі, свідомість людей змінилася, проте рівень правової освіти населення залишається низьким. Щоб інформувати полтавців про їхні права, і проводять подібні засідання.

Стрічка новин