Бездомні тварини потребують допомоги

Нині вони потерпають від голоду, а взимку – ще й від холоду. З різних причин господарі позбавляються своїх улюбленців. Інколи чотирилапі опиняються на вулиці через смерть власників, проте вистачає й випадків жорстокого поводження з тваринами. Лише за останні два тижні, розповідають у Центрі захисту живої природи «Юний європеєць», їм підкинули більше 20 кошенят. Волонтерам доводиться в екстренному режимі шукати маму-кішку, адже пухната малеча навіть їсти самотужки не вміє. Більше про долю підкидьок знають наші кореспонденти.

/Марина Молька, журналіст

Вже майже місяць Біма сидить під дверима квартири, у неї немає власника, він помер. Тож нині Біма шукає нового господаря. Порятунок однієї собаки, як відомо, не врятує світ, але цей світ назавжди зміниться для однієї собаки/

Біма дуже сумує за своїм господарем, тож не відходить від квартири ні на крок. Якби не волонтери Центру захисту живої природи «Юний європеєць», собака померла б від голоду. У Біми є сусіди по нещастю – двоє котів, з якими разом жили в одній квартирі.

/Оксана Мамай, волонтер Центру захисту живої природи «Юний європеєць»

Тварини добрі, ласкаві, люблять людей, невибагливі в їжі/

Ще більший клопіт волонтерам – із новонародженими собачатами і кошенятами, яких регулярно підкидають полтавці. Частину, щоправда, діти знаходять у сміттєвих баках і теж приносять до центу. От і сьогодні директор організації Майя Матвеєва знайшла на порозі школи, яку очолює, кошик із кошенятами.

/Майя Матвеєва, директор ЦЗЖП «Юний європеєць»

Звертаюсь до всіх полтавців, у кого є кішка, яка може вигодувати дводенних кошенят. Будь-ласка, відгукніться. Мій телефон: 050 405 80 99/

Багато полтавців вважають, що при Центрі захисту живої природи є притулок для тварин. Проте це не так, працівники організації усіма силами намагаються знайти чотирилапим господарів. Упродовж місяця собаки перебувають в пункті перетримки, що на базі КАТП-1624. Але це – тимчасовий прихисток, до того ж нині тут, говорять волонтери, немає вільних місць. У будь-якому випадку викидати домашніх улюбленців на вулицю – злочин, тим більше, новонароджених. Є більш гуманні способи вирішення проблеми, наприклад, стерилізація.

/Людмила Бойченко, представник ЦЗЖП «Юний європеєць»

Якщо ви не хочете, щоб ваша тварина мала нащадків, зробіть по-європейському, гуманно, щоб ваша тварина не страждала і в сміттєвих баках ми не знаходили цих тварин/

У кожної тварини – своя доля, у декого вона дійсно собача. Другий день волонтери і працівники телевізійної Студії «Місто» шукають домівку для пса, який потрапив під машину. Травмованого, його приніс на роботу співробітник телекомпанії. Нині собака – у ветеринарній клініці, у нього пошкоджено хребет. Просимо про допомогу усіх небайдужих полтавців: прихистити у себе тварину, хоча б на кілька днів, доки вона не одужає. Наша адреса: вулиця Жовтнева, 77а, телефон: 508 – 653.

Стрічка новин