Конкурс на кращу ескіз-ідею пам'ятного знаку на вшанування подій та учасників Майдану будуть продовжувати

Цього тижня завершили прийом пропозицій та провели перше засідання журі в обласній державній адміністрації. Цого результати – потрібні ще ідеї. Як запропонували вшанувати Майдан у Полтаві, чому задуми не сподобалися деяким членам журі і чому організатори конкурсу знову чекають пропозиції – дивіться далі.

Каплички, пам'ятники та цілі комплекси – 14 проектів-ідей подали як заявки на конкурс кращого ескізу з вшанування учасників подій Майдану у Полтаві. Їх приймали до 20 червня. А цього тижня відбулося і перше засідання журі, де запропоноване оцінювали на відповідність вимогам конкурсу.

/Олександр Панков, заступник начальника управління містобудування та архітектури Полтавської ОДА

Чи назва відповідає, чи тематика, обсяг представлених матеріалів. Ті, які вимагали умови конкурсу. Це роботи представлені на планшетах – жорсткій підоснові. Вся інформація міститься в запечатаних конвертах, вони будуть сьогодні розкриватися/

Євгена Ширая, який 28 років був головним архітектором Полтавської області, також запросили до обговорення. Заслужений архітектор України говорить: найголовніше, що конкурс відбувся.

/Євген Ширай, Заслужений архітектор України

Безумовно, роботи не професійні. Взагалі. Є одна робота, але я не хочу нав'язувати свою думку, яка заслуговує на увагу. Ніхто ж не рахує на сьогоднішній день кошти. Можна запропонувати все, що завгодно, але ж треба протягувати ніжки – про ніжки/

Місце, на якому конкурсанти в основному пропонують встановити пам'ятний знак, – на площі Леніна, чоловік вважає помилковим. І тему він запропонував іншу.

/Євген Ширай, Заслужений архітектор України

Я взяв би з Ворскли морений дуб, чорний. Вирізав ще один хрест цим славним людям, які залишили своє життя за незалежність України. І тоді ми б від Шевченка йшли до одних козаків, а від них – до іншого хреста/

Але своє бачення архітектор збирається подати у Київ для подібного меморіалу. За результатами засідання, члени журі вирішили всі роботи представити на розсуд полтавців.

/Олександр Панков, заступник начальника управління містобудування та архітектури Полтавської ОДА

Ми плануємо розмістити оригінали цих робіт в Галереї мистецтв, щоб громадськість могла ознайомитись і обговорити їх ще протягом місяця. А надалі це буде інтернет-голосування/

Зокрема, усіх небайдужих просять заходити на сайти обласної адміністрації та ради і голосувати. Також в державній установі повідомили і про те, що чекатимуть й інших творчих пропозицій. Адже думки членів журі конкурсу розділилися. Учасники майдану бачать пам'ятний знак біля адміністрації, а фахівці вважають: площу Леніна слід розглядати у плані комплексної реконструкції. До речі, вартість ні премій учасникам конкурсу, ні кошторису для виготовлення знаку ще не визначили.

Стрічка новин