Олімпійський день у Полтаві!

Щороку наприкінці червня наше місто згадує дату заснування Міжнародного олімпійського комітету. Змагання із бігу, веселі старти для дітей, ритмічна гімнастика для всіх охочих – таким насиченим видався цьогорічний Олімпійський день.

«Швидше, вище, сильніше!». Цей олімпійський девіз сьогодні вранці можна було почути у районі стадіону «Ворскла». У Полтаві біля пам'ятника одному із засновників Міжнародного олімпійського комітету Олексієві Бутовському зібралося кілька сотень спортивних дітей та дорослих.

/Віктор Пожичевський, виконавчий директор Полтавського обласного відділення НОК України

У цьому році 120 років з дня заснування Міжнародного олімпійського комітету. І тому з цієї нагоди по всій Україні в ці дні проходять такі маленькі свята, як сьогодні у Полтаві/

Серед гостей свята – єдиний у Полтавській області олімпійський чемпіон Валодимир Кисельов. У далекому 80-му році у Москві спортсмен був кращим у світі зі штовхання ядра.

/Володимир Кисельов, олімпійський чемпіон зі штовхання ядра (Москва, 1980)

Мені більше всього запам'ятався той день, коли несли Олімпійський вогонь по всій території України, день, коли я встановив один зі своїх особистих рекордів і, звичайно, було дуже приємно, що полтавці вболівали за мене, їхня підтримка допомогла мені стати олімпійським чемпіоном/

Перемог на Олімпійських іграх для полтавців не було вже більше 30 років, хоча молоді спортсмени демонструють високі результати на чемпіонатах Європи з легкої атлетики та веслування.

/Роман Чабановський, заступник голови - керівник апарату Полтаської ОДА

У цьому році нам вдалося проплатити ті кошти, які ми були винні нашим олімпійцям на їхню підтримку ще з минулого року. Але держава, можливо, трішки неналежним чином доглядає за тими спортсменами, які беруть участь в Олімпійських іграх. Можливо, саме через це Полтавщина останні роки показувала недостатні результати/

Традиція проведення Олімпійського дня – влаштування забігів. Вік і стать тут не мають значення. До них завжди активно долучаються як учнівська та студентська молодь, так і спортсмени у поважному віці. Для найменших – дошкільнят – дистанція у 100 метрів, для учнів старших класів та студентів – кілометр.

Стрічка новин