В Полтавській області будуть працювати православні дитячі табори

Таке рішення керівники Полтавської єпархії Української православної церкви прийняли буквально днями під час наради. А особливістю цьогорічного сезону оздоровлення називають те, що на Полтавщину мають безкоштовно запросити дітей з родин, які вимушено переселилися зі Сходу України чи Криму.

На території Полтавщини щоліта працювали православні дитячі табори, які приймали відпочиваючих і з усієї України, і з-за кордону. Цього року їх відкривати не планували: з метою безпеки, через нестабільну ситуацію в країні, розповідає Митрополит Полтавський і Миргородський Филип. Але нині, провівши нараду Полтавської єпархії Української православної церкви та міського духовенства, прийняли інше рішення.

/Филип, Митрополит Полтавський і Миргородський

З 30 червня ми відкриваємо православні дитячі табори у селі Яреськи і в Карлівці, які працюватимуть в повному режимі і в повному обсязі до кінця літніх дитячих канікул. І зараз ми будемо шукати кошти, щоб діти з проблемних регіонів, діти біженців могли в цих таборах відпочивати безкоштовно/

Спеціально для цього створили й опікунську раду, говорять в єпархії. Адже Українська православна церква, запевняє Митрополит, завжди була з народом, тож вважають обов'язком допомагати всім, хто потребує допомоги. Говорять у єпархії і про початок нового проекту.

/Филип, Митрополит Полтавський і Миргородський

Також я звернувся сьогодні з питанням до благочинних, до настоятелів храмів, щоб вони знайшли сім'ї людей, які переїхали на Полтавщину з проблемних регіонів Сходу. Поспілкувались, запропонували дітям відпочити в цих таборах. Але головне, щоб вони дізнались: у чому ці люди чи сім'ї відчувають потребу, чим ми можемо їм допомогти. Або фінансово, або продуктами харчування, одягом/

Що ж до православних таборів, розповідають священнослужителі, вони мають єдину особливість: у них знаходиться священик, який дає дітям мінімальне православне виховання. У двох православних таборах Полтавщини приймають по 3 зміни, під час кожної можуть оздоровити до 100 дітей. Яку кількість малечі будуть оздоровлювати з проблемних регіонів України – поки що невідомо.

Стрічка новин