Полтавські підприємці звинувачують Держспоживінспекцію в отриманні хабарів

В Держспоживінспекції у Полтавській області пройшло зібрання підприємців, фахівців самої структури, юристів та журналістів. Основне, що обговорили, – звинувачення як керівника Інспекції Тимофія Голбана, так і його підлеглих у численних порушеннях законодавства. Про деталі засідання розповість Юлія Іващенко.

Деякі полтавські підприємці стурбовані діями Держспоживінспекції. Вони стверджують: під час проведення перевірок працівники Інспекції брали хабарі. За словами нинішнього очільника структури, всі, хто був помічений у корупційних діяннях, нині вже звільнені. Тимофія Голбана в свою чергу турбує наступне: чому підприємці, знаючи про хабарі, більше місяця ніяк не реагували. Такою була відповідь одного з полтавських правозахисників.

/Володимир Полупан, правозахисник

- Ви сказали, що пройшов місяць, але ви знаєте Закон, що у нас в Україні, якщо громадянин поскаржився в органи, місяць не розглядаються документи, а через місяць тільки надають відповідь

- Ви ж зараз розповідаєте про функцію Закону «Про звернення громадян»

- Так точно

- А це мають бути повідомлення про злочин. Це різні речі/

Сергій Шулик – власник магазину, під час перевірки якого і був переданий хабар. Але після ще однієї перевірки, говорить чоловік, на нього був накладений штраф. З цим підприємець категорично не згодний.

/Сергій Шулик, приватний підприємець

- Чому ви до мене так ставитеся?

- В мене немає до вас ніяких відносин, окрім офіційних

- Як немає? А 25 500 поставили?

- Відповідно до законодавства

- До якого законодавства?

- Стаття 44 Закону «Про ринковий нагляд»/

Зі ще однією скаргою прийшов Станіслав Романьков. Чоловік говорить: коли до магазину 31 травня завітав співробітник Інспекції, все закінчилося сутичкою між його дружиною та інспектором. Тому на це засідання прийшов, аби почути відповідь: чому цього інспектора не звільнили одразу після інциденту? В ході діалогу емоції взяли своє.

/Станіслав Романьков, приватний підприємець

- Я вас запитую: «Скільки вам років?»

- Яке це має відношення?

- 28? Я вже під кулями ходив, а ви ще в пелюшки пісяли. Ясно чи ні?

- Я вас прошу покинути...

- Це ти будеш вільний

- До побачення!

- 31-го вдарив жінку!

- Хто?

- Бєльчин

- Так посадіть його!

- Подали в міліцю. Як ви зреагували?

- Так дайте я відповім

- А як ви зреагували на це?/

В результаті чоловіки таки заспокоїлися. Не звільнив інспектора одразу, пояснює Тимофій Голбан, бо органи правопорядку не вбачають складу злочину у діях інспектора. Але нині цей перевіряючий вже звільнений за згодою сторін.

/Тимофій Голбан, в.о. начальника Інспекції з питань захисту прав споживачів у Полт. обл.

Я вибачаюся особисто від імені Інспекції. Якщо в діях Інспекціїї... Я не можу змусити людину щось робити. Я приношу від імені Інспекції вибачення, якщо він образив вашу дружину/

Всього за ІІ квартал цього року Держспоживінспекцією на Полтавщині проведено 125 перевірок та застосовано штрафних санкцій на суму 205 тисяч гривень.

Стрічка новин