Військовослужбовці попросили в обласної влади 22 з половиною мільйона гривень

Полтавські військові попросили в обласної влади 22 з половиною мільйона для забезпечення збройних формувань усім необхідним: від елементарних речей до засобів зв'язку і захисту. Але обласний бюджет таких коштів немає, зізналися в раді. На сесії депутати зможуть виділити суму у три мільйона, решту ж треба шукати з інших джерел. Як діяти у даній ситуації – це питання розглядають на всіх засіданнях постійних комісій обласної ради напередодні сесії.

Регіональну програму під назвою «Територіальна оборона» розглядають на всіх комісіях і мають затвердити обласні депутати на найближчій сесії 27 червня.

/Віктор Стеблянко, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Полтавської ОДА

Програма, яка написана нашим управлінням, передбачає допомогу територіальній обороні. Тобто, це буде субвенція з обласного бюджету, з державного бюджету на допомогу саме цим збройним формуванням. Обласна рада передбачає виділити 3 мільйона гривень на допомогу збройним силам/

Решту із 22 з половиною мільйонів, що просять військові, працівник облдержадміністрації пропонує шукати в інших джерелах фінансування. Скільки і коли виділить держава, говорить Віктор Стеблянко, невідомо. Тому програму написали загальними реченнями, аби потім під них можна було підлаштувати закупки необхідного на той момент. Із проханням не відпускати добровольців із Полтавщини «голими та непідготовленими» до учасників засідання звернулися матері солдатів.

/Ольга Откидач, в.о. голови громадської комісії з питань паливно-енергетичного комплексу

Ви все ж таки на рівні області забезпечте так, щоб наші міліціонери, військові, всі ті, хто відправляється, не відправлялись без бронежилетів і необхідного обладнання. Я дуже вас прошу передбачити на рівні області, щоб люди, яких ми туди шлемо, пройшли належну підготовку/

Губернатор області на це відповів, що половину з більш ніж 400 проплачених бронежилетів відправили на Схід для батальйону тероборони, ще певну кількість надали бійцям правоохоронних батальйонів «Полтава» і «Кременчук».

/Віктор Бугайчук, голова Полтавської ОДА

Ми проплатили одяг, берці, кепки, частково проплачені каски. Тобто, ця робота іде/

Просили учасники громадської комісії і підготувати звернення до керівництва держави, аби допомогу, яку надсилають волонтери з інших країн, не затримувати на західних кордонах України. Віктор Бугайчук також розповів про те, що двох полтавських полонених із чотирьох, захоплених терористами на Сході, вдалося звільнити.

Планують направити Звернення до Кабміну України і з проханням внести зміни до Бюджетного кодексу. На обласну сесію комісія винесла питання, аби 10% доходу від видобутку нафти і газу залишалися у бюджеті розвитку.

/Олександр Залужний, голова комісії з питань паливно-енергетичного комплексу Полтавської ОР

Дане питання розглядалось у комітеті ВР вже цього скликання. Воно пройшло перше читання і на цьому законодавчий процес зупинився/

Можливо, це звернення, вважають у комісії, стимулюватиме зміни законодавства.

Стрічка новин