У неділю полтавці вшанували пам'ять загиблих у роки Великої Вітчизняної війни

Зранку 22 червня 1941 року над Житомиром, Києвом та Одесою несподівано з'явилися бомбардувальники. Німеччина оголосила війну Радянському Союзу. Напад саме з України розпочали не випадково, адже, згідно з планом Гітлера, саме вона мала стати продовольчою базою для німецької армії. Нині, через 73 роки після початку війни, 22 червня на пострадянському просторі відзначають як День жалоби – сучасники вшановують пам'ять загиблих. Поклали цього дня квіти до Меморіалу Солдатської слави і в Полтаві.

Голова обласної організації інвалідів Великої Вітчизняної Іван Лантух – один із небагатьох полтавських визволителів, які прийшли до Меморіалу Солдатської слави 22 червня, щоб вшанувати пам'ять загиблих побратимів. Іван Якович – кавалер орденів Червоної Зірки та Великої Вітчизняної війни 1-го ступеню, а також власник багатьох медалей, зокрема «За відвагу». Вже понад 20 років він очолює ветеранську організацію, яка налічує 20 тисяч наших земляків: учасників війни та вдів.

/Іван Лантух, ветеран Великої Вітчизняної війни

Сьогодні 70-80% інвалідів війни вже в ліжку лежать. Сьогодні на Полтавщині 1600 інвалідів, які безпосередньо брали участь у боях/

Більшість сивочолих полтавців, які прийшли вшанувати пам'ять загиблих земляків до Меморіалу Солдатської слави, – діти війни, яка забрала їхніх батьків.

/Олександр Ситник, свідок війни

- Все пам'ятаю, ви цього не знаєте, як рвались снаряди, як гинули люди, як горіли міста, села

- А сьогодні прийшли вшанувати?

- Звичайно, мій батько і 4 брата загинули, як не прийти?/

/Іван Заіченко, дитина війни

Мого батька забрали на війну, як я народився, він загинув, так що ми прийшли пом'янути загиблих/

/Валентина Заіченко, дитина війни

Я теж була маленькою, а мій батько всю війну пройшов/

Разом із полтавцями взяли участь у покладанні квітів і керівники міста та області. Зв'язок із ветеранами, розповідає голова обласної ради Петро Ворона, тримає постійно. Визволителі звертаються до нього з різними проблемами, просять про допомогу.

/Петро Ворона, голова Полтавської обласної ради

На останній сесії обласної ради прийняли рішення спрямувати матеріальну допомогу для ветеранів, учасників війни. У комунальній власності – три госпіталі для інвалідів ВВв: у Лубнах, Полтаві та Кременчуці. Вони утримуються за кошти з обласного бюджету. Ми намагаємося забезпечити їх усім необхідним, і ліками, і обладнанням/

За офіційними даними, у Великій Вітчизняній загинув кожен п'ятий українець. Для багатьох сучасників події більш ніж 70-річної давнини – особистий біль.

/Олег Пругло, перший заступник голови Полтавської ОДА

З тією ситуацією в державі, яка у нас, ми зовсім по-іншому сприймаємо початок війни. Ми розуміємо, що таке війна і наскільки вона страшна/

Нині, говорять учасники Великої Вітчизняної, головне – не повторити помилок минулого. Людське життя – найвища цінність, і ті, хто пройшов війну, розуміють це, як ніхто інший.

Стрічка новин