Полтавських активістів вчать надавати першу домедичну та медичну допомогу

На базі обласної лікарні для добровольців проводять курси. Тут фахівці станції екстренної медичної допомоги показують, як діяти у разі небезпечних ситуацій. Причому практичним вмінням приділяють більше уваги, ніж теорії, запевняють фахівці. Для чого на курсах навчають надавати допомогу за участі найновітніших технологій, що є у наявності карет «швидкої», а також про те, хто і чому з полтавців прийшов навчатись – знає Інна Безугла.

У Полтаві запроваджують галузь «симуляційної медицини». У всьому світі, розповідають вітчизняні медики, є спецмайданчики для швидких та навчальні операційні. 5 років тому й у Полтаві організували роботу учбово-тренувального відділу. Навчають і медиків, і фахівців різних служб, і просто бажаючих.

/Юрій Безрядін, заступник гол. лікаря Полт.обл.центру екстренної медичної допомоги та медицини катастроф

Ми теоретичні знання викладаємо дуже мало. Програма орієнтована на практичні відпрацювання. В залежності від ситуації і побажань слухачів ми трохи можемо розширювати. Ось зараз йде група, яка в зв'язку з подіями звертається з проханням розширити частину тактики надання допомоги при вогнепальних пораненнях, при ураженнях світлошумовими гранатами/

Нині, розповідає організатор роботи відділу Юрій Безрядін, навчають 30 активістів інформаційного центру Майдан Полтава. Активіст Юлія у миру – викладач, під час Віче заповнила анкету і чекала, коли зберуть групу для занять.

/Юлія Костенко, відвідує курси з надання меддопомоги

У мене є вже багато знань. Я сама не медик, але викладач і проходила курси цивільної оборони. Мене взагалі цікавлять більше нові методи. А ще розслабляєшся, коли концентруєшся на рятуванні людських життів/

Розпочав навчання в учбово-тренувальному відділі і студент Олексій.

/Олексій Звєздін, відвідує курси з надання меддопомоги

Про це мені сказала моя сестра. А прийшов, бо з останніми подіями в Україні хотів вміти щось зробити для людей, якщо щось трапиться, не дай Боже/

Як і всі немедичні працівники, Олексій проходить 12 годинний курс: протягом тижня з 16.00 по 2 години майбутній інженер-гідротехнік вчиться допомагати іншим.

/Олексій Звєздін, відвідує курси з надання меддопомоги

Поки що одна сторіночка є у мене. Ось нам розказують, з якою частотою робити масаж серця, в який період/

Фахівці спочатку демонструють, а потім коригують учнів:

/В КАДРІ: Оця частина повинна бути випрямлена і всім тулубом ви робите. Рахуйте швидше: один, два, три, чотири.../

Вчать добровольців безкоштовно. І не лише тому, як допомогти постраждалим з підручними паличками чи бинтами. Немедичним працівникам показують і сучасні новинки, які є в кожній сучасній кареті екстренної допомоги, що пересуваються Полтавщиною.

/Юрій Безрядін, заступник гол. лікаря Полт.обл.центру екстренної медичної допомоги та медицини катастроф

Деяку частину медичної апаратури, виробів медичного призначення, яких у пересічних громадян немає. Але ми передбачаємо, коли приїздять бригада екстренної допомоги і де велика кількість постраждалих, – є самодопомога, щоб вони співпрацювали з медичними працівниками/

Такі пневматичні засоби відкидають, наприклад, необхідність перев'язок. А ними зможе скористатись кожен, хто вміє накачати м'яч.

/В КАДРІ: Принцип надувної дитячої іграшки. Немає гіпсу, немає бинта, нічого немає. І вона повністю зафіксована/

Бажаючі освоїти подібні вміння можуть звертатись до Полтавського обласного центру екстренної медичної допомоги та медицини катастроф. Навчання розпочинають відповідно до сформованості груп. За п'ять років у відділі навчили надавати допомогу більше тисячі добровольцям.

Стрічка новин