Підприємці скаржаться на те, що Держспоживінспекція безсоромне вимагає хабарі

На засіданні регіональної Ради підприємців відбувся діалог між підприємцями та Держспоживінспекцією, яка контролює діяльність цих суб'єктів. Останні скаржилися переважно на перевірки, які супроводжуються корупційними діями з боку інспекторів.

В облдержадміністрації пройшло публічне обговорення претензій приватних підприємців до Держспоживінспекції. У ході засідання розглянули ряд питань.

/Андрій Огородніков, голова Ради підприємців при Полтавській ОДА

Вони пов'язані зі скаргами підприємців. Є факти недобросовісної роботи фіскальної служби, яка захищає права споживачів/

Один із таких, хто скаржився на роботу Інспекції, – Сергій Шулик. Чоловік розповідає: під час перевірки його магазину інспектор вимагав хабара. Його тоді не було на місці, оскільки перебував на лікарняному, натоміть мама підприємця вказану суму заплатила.

/Сергій Шулик, приватний підприємець

Приїхати я не встиг. Коли приїхав, то дізнався, що зробили те, що не повинно робитися. Написали якийсь штраф, залякали маму, і щоб не залишити дітей без єдиного джерела доходу, вимушена була дати 500 грн., щоб не був виписаний штраф/

/Тимофій Голбан, в.о. начальника Держспоживінспекції в Полтавській області

З приводу вашої мами. Скажіть, будь-ласка, якщо ви кажете, що Бєльчин приходив і взяв гроші у мами, чому у своєму першому зверненні 15 травня ви пишете, що ніхто не приходив і акт складався поза межами. Ось ваше звернення, ви написали, що не приходив/

З подібними скаргами, як у Сергія Шулика, були присутні й інші підприємці. Тому саме для конструктивної розмови, говорять фахівці, і була організована ця зустріч.

/Олена Адамович, директор Департаменту економічного розвитку Полтавської ОДА

Ми намагалися зробити таким чином, щоб підприємці, які звернулися зі скаргою, і керівники контролюючих органів були присутні, і для того, щоб діалог відбувся рівноцінний, і ми почули точки зору всіх/

Та почути вдалося переважно тільки підприємців. Оскільки час для діалогу з Тимофієм Голбаном, на думку підприємців, на 5 хвилинах вже вичерпався.

/ІНТЕРШУМ

Голбан покидає засідання/

Але в ході голосування присутні таки зійшлися на тому, щоб дати Тимофію Голбану закінчити виступ і відповісти на всі питання. Основне, що цікавить підприємців: яким чином здійснюються перевірки і накладаються штрафи.

/Тимофій Голбан, в.о. начальника Держспоживінспекції в Полтавській області

Штраф 2550 грн. визначений Законом. Він не може керуватися особистим ставленням. Він визначений чітко за певні порушення. Якщо ви вважаєте, що людина здійснила корупційне діяння, повідомляйте у правоохоронні органи одразу. В мене залишилося із 5 старих 2 працівники – 3 вигнав. І жодного не залишиться, але повідомляйте/

Всього протягом півріччя на території Полтавщини різними контролюючими органами було здійснено близько 5000 перевірок стосовно суб'єктів господарської діяльності.

Стрічка новин