Підприємці скаржаться на те, що Держспоживінспекція безсоромне вимагає хабарі

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/PsCujRAtgPByd

На засіданні регіональної Ради підприємців відбувся діалог між підприємцями та Держспоживінспекцією, яка контролює діяльність цих суб'єктів. Останні скаржилися переважно на перевірки, які супроводжуються корупційними діями з боку інспекторів.

В облдержадміністрації пройшло публічне обговорення претензій приватних підприємців до Держспоживінспекції. У ході засідання розглянули ряд питань.

/Андрій Огородніков, голова Ради підприємців при Полтавській ОДА

Вони пов'язані зі скаргами підприємців. Є факти недобросовісної роботи фіскальної служби, яка захищає права споживачів/

Один із таких, хто скаржився на роботу Інспекції, – Сергій Шулик. Чоловік розповідає: під час перевірки його магазину інспектор вимагав хабара. Його тоді не було на місці, оскільки перебував на лікарняному, натоміть мама підприємця вказану суму заплатила.

/Сергій Шулик, приватний підприємець

Приїхати я не встиг. Коли приїхав, то дізнався, що зробили те, що не повинно робитися. Написали якийсь штраф, залякали маму, і щоб не залишити дітей без єдиного джерела доходу, вимушена була дати 500 грн., щоб не був виписаний штраф/

/Тимофій Голбан, в.о. начальника Держспоживінспекції в Полтавській області

З приводу вашої мами. Скажіть, будь-ласка, якщо ви кажете, що Бєльчин приходив і взяв гроші у мами, чому у своєму першому зверненні 15 травня ви пишете, що ніхто не приходив і акт складався поза межами. Ось ваше звернення, ви написали, що не приходив/

З подібними скаргами, як у Сергія Шулика, були присутні й інші підприємці. Тому саме для конструктивної розмови, говорять фахівці, і була організована ця зустріч.

/Олена Адамович, директор Департаменту економічного розвитку Полтавської ОДА

Ми намагалися зробити таким чином, щоб підприємці, які звернулися зі скаргою, і керівники контролюючих органів були присутні, і для того, щоб діалог відбувся рівноцінний, і ми почули точки зору всіх/

Та почути вдалося переважно тільки підприємців. Оскільки час для діалогу з Тимофієм Голбаном, на думку підприємців, на 5 хвилинах вже вичерпався.

/ІНТЕРШУМ

Голбан покидає засідання/

Але в ході голосування присутні таки зійшлися на тому, щоб дати Тимофію Голбану закінчити виступ і відповісти на всі питання. Основне, що цікавить підприємців: яким чином здійснюються перевірки і накладаються штрафи.

/Тимофій Голбан, в.о. начальника Держспоживінспекції в Полтавській області

Штраф 2550 грн. визначений Законом. Він не може керуватися особистим ставленням. Він визначений чітко за певні порушення. Якщо ви вважаєте, що людина здійснила корупційне діяння, повідомляйте у правоохоронні органи одразу. В мене залишилося із 5 старих 2 працівники – 3 вигнав. І жодного не залишиться, але повідомляйте/

Всього протягом півріччя на території Полтавщини різними контролюючими органами було здійснено близько 5000 перевірок стосовно суб'єктів господарської діяльності.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію