В облдержадміністрації обговорили Стратегію розвитку Полтавщини до 2020 року

Протягом наступних 6 місяців фахівці зроблять соціально-економічний аналіз, визначать сильні і слабкі сторони області, врахують можливі загрози і перспективи. Методичну допомогу у цих питаннях надаватимуть експерти Європейського Союзу.

Полтавщина стала однією із п'яти областей, які беруть участь у пілотному проекті Європейського Союзу «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні». Ця програма, говорять фахівці, – один із ключових інструментів допомоги ЄС з реформування системи управління, приведення документів державної регіональної політики до стандартів країн Європи та фінансування проектів в областях України.

/Юрій Третяк, заступник керівника групи експертів Проекту ЄС «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні»

Основна мета – щоб Україна за рахунок тих ресурсів, якими вона володіє, мала таку систему, яка дозволить регіонам, які потужні, не зменшити темпи розвитку. А тим регіонам, які менш розвинені, відсталі, – знаходити точки, куди прикладати зусилля, фінансувати відповідні проекти і досягати успіху/

Проектом передбачено надання практичної допомоги регіонам щодо розробки стратегій розвитку до 2020 року. В середу відбулося перше засідання робочої групи з розгляду відповідних питань. Полтавщина, зазначає губернатор Віктор Бугайчук, – аграрно-промислова область. Тому ці напрямки і надалі залишатимуться пріоритетними.

/Віктор Бугайчук, голова Полтавської ОДА

Якщо ми виробляємо найкращі швидкісні потяги, якщо ми виробляємо найкраще литво, якщо у нас найбільший в Україні нафтопереробний комплекс, що ми це будемо обнуляти??? Ні, ми будемо розвивати його/

Для більш детального аналізу у фахівців залишилося півроку. Саме протягом цього періоду потрібно остаточно визначитися та сформувати відповідні цілі.

Стрічка новин