«Євроавтобус: об'єднаймо Україну» – акція під такою назвою пройшла на вулиці Жовтневій у центрі Полтави

Її організатори провели майстер-клас з плетіння прапору, працювала тут і так звана «пазл-зона», учасники якої складали Європу з пазлів, а крім цього – вулична бібліотека, конкурси та вікторини. Відповідну акцію провели і в Кіровограді, Кривому Розі та Черкасах, Полтава стала завершальною. Більше про це – у наступному сюжеті.

Увагу випадкових перехожих у центрі Полтави привертає мікроавтобус, прикрашений прапорами країн Євросоюзу. Поруч розгорнуті творчі осередки: фотовиставка, майстер-класи із плетіння українського прапору, вулична бібліотека. Все це – складові акції «Євроавтобус: об'єднаймо Україну», організатори якої – представництво ЄС в Україні. Відповідну інформаційно-просвітницьку кампанію, розповідають, вже провели в Кіровограді, Кривому Розі та Черкасах. До цього у рамках різних проектів відвідали низку європейських міст, про що свідчать розміщені на виставці фотографії.

/Ольга Сушицька, координатор інформаційної кампанії «Будуємо Європу в Україні»

Громадяни України плетуть один спільний прапор, таким чином показуючи, що Україна єдина. Також у нас працює пазл-зона, де можна скласти карту Європи з пазлів/

У кожному з міст-учасників акції, розповідають її організатори, мешканці плели один великий прапор України та низку маленьких, які забирали собі у якості сувенірів.

/Анастасія Бабич, учасниця акції

Це як в'язання крючком, плетемо косичку, але ми це робимо пальцями/

12-річний Мухамед теж знайшов собі справу до душі, разом з іншими дітьми він складає карту із десятків пазлів.

/Мухамед, учасник акції

- Ми складаємо карту Європи і виграємо призи.

- Сподіваєшся на призи?

- Ні, для інтересу/

А от полтавка Марія Худолій призи таки отримала, щоправда, пазли дівчина не складала, вона – учасниця вікторини на знання фактів про ЄС. У якості заохочення – повіряні кульки, які можна було обміняти на каву та круасан.

/Марія Худолій, учасниця акції

Дивимося телевізор, знаємо. Україна коли зробить все, що від неї вимагають, вступить до ЄС, по-іншому ніяк!/

Полтавці, які не брали участі у конкурсах та вікторинах, мали можливість безкоштовно отримати літературу про Євросоюз як для дорослих, так і для малечі.

Стрічка новин