Полтавські бібліотекарі купують ідеї у своїх колег

У Полтаві відбулася виїзна сесія Південно-українського міжрегіонального ярмарку бібліотечних інновацій. Представники нашої області лише минулого року вперше взяли участь у цьому професійному форумі, а нині провели його у себе. Чим обмінювались бібліотекарі та що вже впровадили для того, аби їх установи залишалися цікавими для дітей, знають наші журналісти.

Минулого року полтавські бібліотекарі на Південно-українському міжрегіональному ярмарку бібліотечних інновацій придбали 6 ідей. Встигли їх, розповідає Лариса Митрофанова, і втілити.

/Лариса Митрофанова, в.о. директора Полт.обл.бібліотеки для дітей ім.П.Мирного

Такі ідеї, як «Напиши мені листа» – це коли діти складали листи до книжкових героїв. Складали трикутники, а потім отримували відповіді на ці листи – ця ідея втілилася в акцію «Дякуємо за мир» – коли діти писали трикутнички до ветеранів Госпіталю інвалідів Великої Вітчизняної війни. І разом з нами розносили/

Полтавська обласна бібліотека щороку обслуговує понад 11 тисяч користувачів. І працівники закладу хочуть залишатися дітям цікавими.

/Лариса Митрофанова, в.о. директора Полт.обл.бібліотеки для дітей ім.П.Мирного

Минулого року наша бібліотека приєдналася до цього ярмарку – ми взяли участь. І сьогодні приймаємо гостей з Миколаєва, Херсонської області, а також шкільних бібліотекарів міста Полтави/

Працівники українських областей кілька днів починають свій робочий день трохи незвично – у Полтаві. На ярмарок інновацій «Бібліокреатив – 2014» вони приїхали, бо вважають захід цікавим.

/Анна Бордашевська, директор Херсонської обласної дитячої бібліотеки

Він є незвичайним за форматом через те, що ми не тільки хочемо розповісти одне одному про кращий досвід роботи, а й щоб запропонувати інноваційні знахідки і прийоми, які допоможуть нам популяризувати книгу/

Учасники ярмарку готують власні оригінальні ідеї і продають їх. Платою вважається обов'язкове втілення їх у життя. Через рік учасники знову збираються на чергову сесію і звітують:

/Анна Бордашевська, директор Херсонської обласної дитячої бібліотеки

Якими «родзиночками» вони збагатилися/

У 2014 бібліотекарі з Миколаївщини готувались до зустрічі з колегами старанно: спочатку провели обласний ярмарок, і там зібрали кращі ідеї.

/Тетяна Жайворонок, директор Миколаївської обл.бібліотеки для дітей

Одна із ідей нашої районної бібліотеки – це спілкування з людьми, які проживають в інших країнах світу через інтернет. Але з допомогою книги. Вони проводять скайп-спілкування. А наші працівники бібліотеки знаходять літературу і розповідають читачам про ту країну/

Як правило, розповідають любителі бібліотечних інновацій, їх наробки передбачають ігрову форму, цікаву для юних читачів.

Стрічка новин