Господарність ПП на території мисливських угідь депутати облради поставили під питання

До 2013 року мисливські угіддя були у користуванні Українського товариства мисливців і рибалок. Потім в області вирішили частину лісу передати приватним підприємствам. Усе для того, щоб вони господарювали на цих територіях більш якісно, втім досі тривають розмови щодо доцільності такого рішення. Про це та багато іншого сьогодні йшлося на засіданні комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування.

Частину мисливських угідь Полтавщини передали у користування приватним підприємствам. Багато полтавців вважають такий крок правильним, адже у цих територій з'явився дбайливий господар, який піклуватиметься про природу. Решта, навпаки, вважає подібні рішення корупційними. Представники мисливського підрозділу Решетилівського району розповідають: відтоді, як угіддя потрапили у приватні руки, справно працює єгерська служба, люди забезпечені транспортом, є корми для тварин.

/Валерій Лисяк, керівник мисливського підрозділу Решетилівського району

У нас побудовано фазанарій, плануємо щороку випускати до тисячі фазанів у дику природу, насадили ремезів, тобто топінамбура, кукурудзи, проса для фазана, якщо будемо його випускати/

Йшлося на засіданні профільної комісії обласної ради і про свинокомплекс, що у селищі Білики Кобеляцького району. Через діяльність підприємства місцевим мешканцям доводиться щодня вдихати сморід. Громада збурилась, проблема набула розголосу, нині її вирішують на обласному рівні.

/Ігор Михайлюк, керівник ТОВ «Бєлгранкорм Полтавщина»

Принципові поступки назустріч один одному з боку «Бєлгранкорм Полтавщина» та ініціативної групи територіальної громади є. Ми цю роботу продовжуємо і сподіваємось, що найближчим часом вийдемо на конструктивні підходи/

Щоб жителі Біликів дихали свіжим повітрям, на підприємстві, розповідають його представники, вже реконструювали очисні споруди. Стоки обіцяють очищати у кілька етапів, а кількість поголів'я зменшити. Натомість, говорять, керівництво свинокомплексу активізує соціальну роботу: на території селища планують встановити одразу кілька дитячих майданчиків.

Стрічка новин