1 мільйон доларів – вартість проекту Агентства США з міжнародного розвитку «Місцеві альтернативні джерела енергії: місто Миргород»

На 90% проект фінансується агентством, ще 10-ть – це кошти обласного бюджету та міста Миргород. Реалізувати його розпочали у червні минулого року і мають завершити до кінця 2015-го. За цей час модернізують одну із котелень міста-курорту, частина мешканців отримуватиме тепло і гарячу воду завдяки переробці альтернативного джерела енергії – соломи.

За розрахунками вчених, говорять фахівці з альтернативних джерел енергії, використання біомаси, зокрема соломи, має величезний потенціал і може забезпечити до 15% енергетичних потреб України. Це дозволить зменшити залежність від імпортного природного газу, а кошти за енергоносії залишатимуться в регіонах. Тим більше, враховуючи останні події: Росія припинила поставки блакитного палива в Україну. Це надзвичайна ситуація для вітчизняної галузі теплоенергетики, яка призведе до режиму жорсткої економії.

/Руслан Тормосов, виконавчий директор ВБО «Інститут місцевого розвитку», керівник проекту

Полтавська область посідає перше місце в Україні за потенціалом використання біомаси. Що таке біомаса? Це відходи сільськогосподарських культур, спеціально вирощені енергетичні рослини, відходи тваринництва/

Одну із котелень Миргорода модернізують: замінять старі газові котли на нові та встановлять такий, що працюватиме на соломі, яку постачатимуть агропідприємства. Нині вже розробляють проектну документацію. Щоб реалізувати задумане, потрібні чималі кошти, 90% профінансує Агентство США з міжнародного розвитку, решту відшукають в обласному бюджеті, ще частину знайдуть у місті-курорті.

/Сергій Соломаха, Миргородський міський голова

Якщо він буде реалізований повністю, це дасть можливість, перш за все, реконструювати діючу котельню, а по-друге – запустити котельню на біопаливі, яка буде опалювати 10% населення Миргорода/

Проект ще не реалізували, а довколо нього вже виникло багато пліток, розповідає Руслан Тормосов. Те, що може не вистачити біопалива для потреб котельні, говорить, – міф. Економічний потенціал району, а це 40-кілометрова зона, – 38 тисяч тон соломи, а для енергетичних потреб потрібно лише дві. Екологчні аспекти, запевняє, теж не повинні турбувати людей: згідно з попередніми обрахунками викиди в атмосферу не перевищуватимуть встановлених норм.

Стрічка новин