На Полтавщині прагнуть залишати більше грошей в місцевому бюджеті від користування надрами

Минулого року від підприємств нафтогазовидобувного комплексу до держбюджету надійшло 3,7 мільярдів грн. плати за користування надрами, а на соціальний розвиток – лише 9,2 мільйона грн. Левова частка відрахувань, які є компенсацією за негативні наслідки діяльності видобувних підприємств, потрапляє до держбюджету, місцеві ж не отримують відчутних фінансових вливань. Це слід змінювати, переконані представники громадської ради, що при облдержадміністрації, і вже підготували звернення до Прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка: просять, щоб до 10% від загальної суми компенсації залишалося на місцях.

Законодавче закріплення сплати частини платежів за користування надрами у фонд розвитку місцевих бюджетів – питанння, яке зібрало за «круглим» столом представників громадськості Полтави.

Мова йде про кошти, які підприємства нафтогазового комплексу сплачують у якості компенсації за негативні наслідки діяльності видобувних підприємств при використанні надр. Остання, як відомо, впливає на екологію, родючість земель, стан доріг та створює незручності для аграрного сектору.

Ці відрахування традиційно надходили до держбюджету, а не осідали на місцях (територіях, де здійснюється видобувна діяльність). Це несправедливо, переконані представники громадської ради при облдержадміністрації, до 10% від загальної суми, говорять, повинні залишатися в області.

/Володимир Голуб, голова Громадської ради при Полтавській ОДА

Будемо до Яценюка звертатись з такою пропозицією, я навіть не можу сказати, чи це прохання наше, чи вимога, бо ми хочемо взяти своє, те, що буде йти на користь громаді, наших людей/

До цього, говорить голова громадської ради при облдержадміністрації Володимир Голуб, вже надсилали відповідне звернення на ім'я екс-Прем'єр-міністра України Миколи Азарова, проте зрушень не відбулося. За законом, вимагати кошти за користування надрами не можна, вони належать державі, а от компенсацію за завдану шкоду – цілком можливо.

/Ігор Піддубний, директор Департаменту з питань нафтогазового комплексу, промисловості, екології та природних ресурсів Полтавської ОДА

У 2013 році від підприємств комплексу до державного бюджету надійшло понад 3,7 млрд. грн. плати за користування надрами, а на соціальний розвиток за угодами та у вигляді благодійної допомоги – лише 9,2 млн.грн./

Обговорювали учасники засідання і ще одне питання – відсутність вакцин, які, зокрема, необхідні для захисту дітей від небезпечних захворювань. Щоб вирішити проблему, вже підготували відповідного листа на адресу Міністерства охорони здоров'я.

Стрічка новин