ДАІ перевіряє пасажироперевізників у рамках Всеукраїнської акції «Автобус - 2014»

Найпоширеніша технічна несправність, з якою на маршрут виходить пасажирський транспорт, – перевищення показника сумарного люфта рульового керування, констатує Державтоінспекція. Перевірки пасажироперевізників нині проводять у рамках Всеукраїнської профілактичної акції «Автобус – 2014».

Анатолій Іванович працює водієм маршрутки. Перед виїздом на лінію, розповідає, проходить огляд у механіка.

/Анатолій Гоптар, водій

Рульове управління, гальма, освітлення, повороти – все перевіряє механік/

Цього разу чоловіка вирішили перевірити ще й фахівці Державтоінспекції за допомогою спеціальної мобільної лабораторії. Крім документів перевіряли ще й показник люфта рульового керування. Для довідки: люфт – це вільний хід руля без повороту передніх колес.

Майже вдвічі перевищує допустиму норму. І не тільки в цієї маршрутки. У більшості перевірених транспортних засобів проблема спільна. Анатолій Гоптар погоджується з порушенням. Говорить: якби у їхніх механіків були подібні прилади, ситуація була б іншою.

/Анатолій Гоптар, водій

По-перше, там приладів таких немає. Я його вперше бачу. А перевіряємо його навпомацки – пальцем. Попробував, перевірив і все. Нехай куплять прилад перевіряти – тоді люфтів не буде/

Всі виявлені несправні автобуси були зняті з маршруту. Крім того на водіїв, розповідають в ДАІ, складені адмінпротоколи. Згідно з ними передбачений штраф у розмірі 680-850 гривень. Та, крім водіїв, відповідальність чекатиме і на посадових осіб, які дозволили виїзд технічно несправних автобусів. Подібне порушення, говорить начальник ДАІ міста Олександр Крайник, – одне з найпоширеніших.

/Олександр Крайник, начальник ДАІ м.Полтави

На даний час проходять профілактичні заходи «Автобус – 2014». Звернуто увагу особового складу на виявлення тих порушень, які безпосередньо впливають на аварійність пасажироперевезень і являються основними причинами ДТП/

Операція «Автобус – 2014» на території України триватиме до 20 червня.

Стрічка новин