На Полтавщині триває реалізація проекту «Енергоефективність у громадах»

Для участі у ньому створено консорціум міст Миргород, Лубни, Полтава та Комсомольськ на чолі з Полтавською облдержадміністрацією. Представники цих населених пунктів взяли участь у семінарі, на якому йшлося про роль об'єднань співвласників багатоквартирних будинків у впровадженні енергетичного менеджменту. Нині на Полтавщині близько 400-т будинків обслуговуються ОСББ. До 2015 року згідно з постановою Кабміну відповідний статус мають отримати усі багатоповерхівки. Більше про це – у наступному сюжеті.

Полтава, Лубни, Комсомольськ та Миргород – міста, які беруть участь у проекті українсько-німецького співробітництва «Енегоефективність у громадах», розрахованого до 2016 року. Від іноземного донора вони отримують співфінансування на реалізацію заходів, спрямованих перш за все на житловий фонд.

/Вікторія Погорєлова, консультант проекту «Енергоефективність у громадах»

Установка індивідуального теплового пункту, спеціальних клапанів на стояках системи опалення, утеплення огороджувальних конструкцій будинків, перекриття горищ і підвалів, заміна вікон на енергозберігаючі/

З-поміж міст-учасників проекту «Енергоефективність у громадах» Миргород – на першому місці по залученню інвестицій та пошуку власних джерел фінансування.

/Ілля Йощенко, головний спеціаліст відділу енергоменеджменту Миргородської міської ради

Проект надає свою фінансову підтримку, але першочерговим залишається те, щоб муніципалітети самі знаходили кошти для модернізації своїх фондів/

Передбачені проектом заходи краще реалізувати в умовах ОСББ, розповідають фахівці у сфері енергозбереження. Тим більше є постанова Кабміну, згідно з якою до 2015 року статус об'єднань співвласників багатоквартирних будинків мають отримати усі багатоповерхівки. Поки що таких в області майже 400, а якщо рахувати ще й кооперативні, близько тисячі.

/Олег Пругло, перший заступник голови Полтавської ОДА

В приватному будинку ні в кого не виникає питання: хто буде ремонтувати дах? Сім'я збирає гроші і ремонтує. Коли у будинку 10 власників, то вони визначають, чи самі відремонтують, чи звернуться за допомогою до обслуговуючої компанії, чи попросять ЖЕО/

Будинки, які звикли відносити до комунальної власності, зазначає перший заступник голови облдержадміністрації Олег Пругло, насправді такими не є. 98% квартир, говорить, приватизовані, тож власники такого житла – самі мешканці.

/Олег Пругло, перший заступник голови Полтавської ОДА

І знову ж таки, стосовно енергозберігаючих технологій, приходять представники фірми і кажуть: готові 80% профінансувати. На це у комунальному будинку відповідають: «Ні, нам повинні безкоштовно це зробити». А в ОСББ: «Ми готові»/

Роль ОСББ у впровадженні енергетичного менеджменту в житлових будівлях велика, запевняють консультанти проекту українсько-німецького співробітництва. Тож і запросили на семінар представників об'єднань та їх асоціацій.

Стрічка новин