Як боротися з нелегальними перевезеннями?

Над цим питанням на нараді в облдержадміністрації розмірковували спеціалісти ДАІ та профільних структур, зокрема управління Укртрансінспекції. Торік на перевізників області, які працюють незаконно, наклали штрафів на 600 тисяч грн. Вже цього року за наслідками перевірок анулювали 25 ліцензій. Марина Молька – далі.

Як привести вітчизняне транспортне господарство у відповідність до євростандартів, якщо нелегальні перевезення у державі – звичне явище, а порушники не бояться штрафів? Це складне запитання для фахівців обласних управлінь Укртрансінспекції, Міндоходів та Державної служби боротьби з економічною злочинністю обговорювали на нараді в обласній державній адміністрації. У 2013-му нелегальних перевізників Полтавщини оштрафували на загальну суму 600 тисяч грн. Цього року – вже на 340-к. Проте, запевняють у профільних службах, потрібні інші, більш дієві важелі впливу.

/Сергій Марчишинець, директор Департаменту інфраструктури і туризму Полтавської ОДА

Використати більш жорсткі міри покарання нелегальних перевізників: штрафи, позбавляти ліцензій, позбавляти транспортних засобів. А також необхідно переглянути ті функції, які здійснюють певні органи/

Проте для цього потрібно внесення змін до законодавства. Поки що ж на Полтавщині успішно працюють компанії, які зазвичай здійснюють рейси до Києва та Харкова, проте не зареєстровані як перевізники. За документами вони займаються диспетчеризацією, а для самих перевезень наймають приватних підприємців. Нині на Полтавщині, як зазначалось на нараді, працює близько 8 тисяч транспортних засобів, на яких здійснюють перевезення без відповідних ліцензій.

/Ігор Палієнко, заступник начальника УДАІ УМВС України в Полтавській області

Максимум, що можна проконтролювати – це перевірити, чи проходив цей транспортний засіб обов'язковий технічний контроль, і направити на ім'я власника лист, в якому зазначити, якщо він займається підприємницькою діяльністю, то повинен транспортну інспекцію повідомити/

Турбує, говорять у Державтоінспекції, і технічний стан автомобілів, які здійснюють міжміські перевезення, та дотримання водіями правил дорожнього руху. Щоразу, коли трапляється аварія, розповідають, постраждалі одразу ж звертаються за допомогою до офіційних структур, а от наявністю елементарних дозволів у перевізників, перш ніж сісти до салону, мало хто цікавиться.

Стрічка новин