Недосипання – ворог кожної другої людини на планеті

Через надто активний спосіб життя не завжди вдається приділяти достатньо часу нічному відпочинку. Скільки ж фахівці рекомендують спати на добу, а скільки часу відводять на сон самі полтавці, дізнавалися наші кореспонденти.

Сон займає третину життя людини. Однак, помилково вважати, що цей час витрачений дарма, говорять фахівці. Адже під час нього мозок продовжує працювати.

/Віталій Закладний, головний лікар Полтавського психоневрологічного диспансеру

Це фізіологічне явище, під час якого наш центральний комп'ютер – мозок – починає аналізувати ту інформацію, яка була отримана протягом дня, і її сортування, розкладання по певних ячейках мозку/

На добу сон здорової людини має складати 8 годин. Проте, відзначає Віталій Закладний, його оптимальна тривалість також може залежати від пори року. Взимку поніжитися у ліжку можна дев'ять і десять годин, а от в літній час для того, аби почувати себе комфортно, вистачить і семи. Полтавці, яких ми зустріли на вулицях міста, часу для свого сну, кажуть, не шкодують.

/Бліци

- Наскільки я знаю, необхідно спати десь 8 годин. Як на мене, цього мало. Я сплю більше, годин 10.

- Я сплю десь 8 годин, а взагалі можна менше. Тому що цього часу, десь якщо 7 годин, для людини цього буде досить, щоб відпочити. А взагалі для кожного організму це індивідуально.

- Я гадаю, що не менше 7 годин, тому що організм повинен відпочити від проблем. Я гадаю, що цього часу вистачить, щоб поновити сили/

Людський сон має дві фази: повільну та швидку. Досить часто люди не пам'ятають, що їм наснилося минулої ночі. Це свідчить про те, що вони прокинулися під час фази повільного сну. Самі ж сновидіння з'являються у людини у швидку фазу. Найчастіше вони – віддзеркалення тих переживань, які були у неї протягом дня. І навіть коли людині здається, що їй не спиться, насправді, говорить Віталій Закладний, її мозок відпочиває.

/Віталій Закладний, головний лікар Полтавського психоневрологічного диспансеру

Пам'ятаєте часи, коли були перебої з електропостачанням, то відключали порайонно. От і мозок: коли людина спить, сну як такого немає, але в цей час певні зони відключаються і дають відпочити. Людина нервується, вона не стільки знервована тим, що спить фрагментарно, скільки нервує, що вона відчуває, що не спить/

Постійне ж недосипання призводить до виснаження нервової системи. Якщо з'являються його перші прояви, лікарі радять звертатися до фахівців.

Стрічка новин