У Полтаві презентували законопроект «Про вотум недовіри посадовим особам»

За словами його творців, цей документ дасть можливість громадянам законно та дієво реагувати на свавілля та бездіяльність чиновників. У разі невиконання ними своїх службових обов'язків, згідно із законопроектом, громада може відправити їх у відставку. Яким чином це планують здійснювати, знають наші кореспонденти.

Як громадський контроль за владою зробити дієвим? Над цим питанням задумалися представники громадської кампанії «За відповідальну владу».

/Олександр Мельник, координатор громадської кампанії «За відповідальну владу» у Полтавській області

Нам, по-моєму, всім відомо, якщо людина обирається, отримує якусь посаду, «ми зробимо те і те» ,«я буду працювати на громаду», але як тільки мандат від народу отримує, змінюється думка. Складається таке враження, вони чомусь впевнені, що громада повинна працювати на них/

Аби кожен чиновник відчував відповідальність перед громадою та, отримавши бажану посаду, не забував про своїх виборців, активісти створили законопроект, який має назву «Про вотум недовіри посадовим особам».

/Ігор Курус, координатор громадської кампанії «За відповідальну владу»

Соціологія показує, що майже 78% громадян готові брати на себе відповідальність за органи місцевої влади через інструмент відкликання. Майдан показав, що громадяни є досить мобільними/

Автори даного законопроекту запевняють: прийняття цього закону дозволить громадянам безпосередньо впливати на кадрові рішення за допомогою інструменту відкликання чиновників громадами, відкликати політиків, які не виправдали довіри виборців, вимагати звільнення суддів, прокурорів, міліціонерів.

/Ігор Курус, координатор громадської кампанії «За відповідальну владу»

Принцип дуже простий – це петиція, підписання петиції, і якщо петиція підбирає певну кількість підписів, наступає вотум недовіри і таким чином органи влади повинні звільнити цього посадовця, якого призначили/

Аби висловити недовіру міському голові або депутату, за розрахунками творців законопроекту, під петицією мають поставити підписи 51% виборців, які брали участь в останньому волевиявленні. Для прикладу, говорить Ігор Курус, аби відправити у відставку Полтавського міського голову Олександра Мамая, підписатися повинні 56 тисяч полтавців. Причому сама процедура збору підписів, розповідають активісти, передбачає абсолютну прозорість та контролюватиметься відповідними фахівцями. Останні стежитимуть, щоб одна людина не могла поставити одночасно кілька підписів.

Стрічка новин