Інспекція у справах захисту прав споживачів стає відкритішою для пересічних полтавців

Установа співпрацює з різноманітними організаціями та громадськістю в проведенні спільних перевірок. Тепер же нинішнє керівництво Держспоживінспекції планує втілити в життя низку освітніх програм для покращення обізнаності споживачів у своїх правах.

Близько двохсот скарг в місяць надходить до Інспекції у справах захисту прав споживачів у Полтавській області. Цього року вже перевірено товарів та послуг на суму понад 410 тисяч гривень, з них забраковано на суму майже 240 тисяч. Останнім часом, розповідає керівник Інспекції Тимофій Голбан, крім їх фахівців перевіряти магазини взялися ще й невідомі особи. Вони представляються працівниками Інспекції і вимагають від підприємців кошти за непроведення перевірок. Під час візиту таких гостей, радить фахівець, необхідно уважно роздивитися документи, які вони демонструють. Адже законні інспектори мають все необхідне.

/Тимофій Голбан, в.о. начальника Держспоживінспекції в Полтавській області

В цього працівника має бути службове посвідчення. Воно встановленого зразка. Містить фотографію, назву організації та печатка обов'язкова. І, по-друге, це направлення на перевірку, встановленої форми направлення на перевірку/

Найбільше скарг, продовжує Тимофій Голбан, надходить на неякісне взуття та дитячі іграшки. Але в вході перевірок виявляються й інші порушники.

/Тимофій Голбан, в.о. начальника Держспоживінспекції в Полтавській області

В одному з магазинів будматеріалів виявили ряд грубих порушень – реалізація продукції зі значним перевищенням терміну придатності. На деякій продукції – майже до 3 років/

У своїй роботі Держспоживінспекція планує дотримуватися двох принципів: прозорості та освіти громадян. Тобто до найближчих перевірок вже долучиться громадськість та засоби масової інформації. Крім того, спільно з університетом економіки і торгівлі будуть втілені освітні програми для кращої обізнаності споживачів зі своїми правами.

Стрічка новин