Про права ЗМІ говорили на засіданні комісії обласної ради
Подібна дискусія стосовно свободи слова журналістів у межах постійної комісії обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності та інформаційної сфери відбувається раз на рік. Які питання обговорювали цього разу – дивіться далі.
На Полтавщині зареєстровано більше півтисячі друкованих ЗМІ. Із чітким регулярним виходом – близько 120 видань. Більша частина з них, розповідає директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Олег Пустовгар, отримують дотації з обласного бюджету – близько 2,5 мільйонів гривень щороку. Але в подальшому ця ситуація повинна змінитися.
/Олег Пустовгар, директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської ОДА
Закон України «Про друковані ЗМІ» передбачає не лише дотування ЗМІ з області, що відбувається дотепер і чого надалі не буде, а і укладання угод про висвітлення діяльності органів місцевого самоврядування та виконавчої влади/
Висвітлює роботу обласної влади і телерадіокомпанія «Лтава». Та цього року, розповідає перший заступник гендиректора компанії Євген Лопушинський, вони отримали недостатнє фінансування.
/Євген Лопушинський, перший заступник – в.о. генерального директора ОДТРК «Лтава»
Ми прорахували нашу потребу в додатковому фінансуванні, щоб вийти на обсяг 17-годинного мовлення, нам потрібно 600 тисяч гривень. На сьогодні фінансова можливість відсутня/
Але навіть така ситуація, зазначають фахівці, не змушує ні телевізійників, ні друковані ЗМІ, ні інтернет-видання спотворювати отриману інформацію.
/Олег Пустовгар, директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської ОДА
Якщо б ми аналізували з цієї точки зору, що якийсь ЗМІ щось необ'єктивно інформує, і намагалися впливати – це був би перший крок до порушення свободи слова/
У ході засідання члени комісії рекомендували обласній раді продовжити роботу із підтримки свободи слова на Полтавщині, вільного доступу до інформації та її безперешкодного поширення.