З Криму та Сходу України вже втекло більше 10 тисяч біженців

Про це пишуть українські засоби масової інформації. Дев'ять з половиною тисяч виїхали на материкову частину з автономної республіки. В адміністрації Президента говорять, що потік громадян збільшується. Наприклад, у Львові, який називають чи не найбезпечнішим нині регіоном, чекають на півтисячі біженців зі Слов'янська. Полтавщина також регулярно отримує звернення від вимушених переселенців, які прохають про допомогу. Що це за звернення, куди вони надходять і про те, хто допомагає біженцям – дізнавались наші кореспонденти.

Ця родина до Полтави переїхала нинішньої весни.

/Володимир Весьолкін, приїхав з м.Горлівка

Ми з Донбасу приїхали, ми тут тимчасово живемо. Поки що там важко жити/

Голосувати і жити їм довелося у чужому регіоні через воєнні дії на Сході України.

/Володимир Весьолкін, приїхав з м.Горлівка

Вдома не можна ходити на роботу, особливо з символікою українською в душі. Все дуже погано/

З 19 березня на телефон обласного контактного центру у Полтаві почали приймати заявки від вимушених переселенців з Криму, а з середини квітня – зі Сходу. Більшість звернень – прохання надати прихисток.

/Олег Пругло, перший заступник голови Полтавської ОДА

Найбільш болюче питання – це, безумовно, житло. Але, на жаль, ми розуміємо, що у нас є міська черга, як і в кожному місті. Тому позачергово людям, які прибули з Криму, Донецька, Слов'янська – законних підстав немає. І такого житла немає/

Втім за цей час на території Полтавської області таки надали житло десятьом сім'ям із Криму та п'ятьом – зі східних регіонів, повідомляють в обласному контактному центрі. Це завдяки полтавцям, які запропонували свої вільні площі. Таких дзвінків в комунальній установі отримують навіть трохи більше, ніж з проханнями надати житло.

/Віталій Бугаєць, директор Полтавського обласного контактного центру

Пропонують, насамперед, житло – це дачні будинки в різних районах області. І пропонують його на досить тривалий термін, інколи навіть безкоштовно. Люди розуміють цю проблему і намагаються чимось допомогти/

Найбільше переселенці хочуть оселитися у Полтаві та Кременчуці, розповідає куратор напрямку – перший заступник губернатора Олег Пругло. На вокзалі їх зустрічають чергові волонтери з громадських організацій і надають найнеобхідніше.

Крім житла, зазначають в обласній адміністрації, допомагають вирішувати багато інших питань. Після відповідного телефонного дзівінка на «гарячу лінію» запит опрацьовують за схемою.

/Віталій Бугаєць, директор Полтавського обласного контактного центру

Ми одразу ж повідомляємо до відповідних служб і протягом дня фахівці зв'язуються з цими громадянами. І в телефонному режимі надають консультацію. Це все відбувається досить швидко/

За кілька днів, максимум до тижня, запевняє Віктор Бугаєць, питання вирішують. За останніми даними, отримали 150 звернень з Криму і ще сотню – зі Сходу країни, розповідають у центрі. Працевлаштували за цей час більш ніж 20 осіб, 10 отримали матеріальну допомогу.

/Олег Пругло, перший заступник голови Полтавської ОДА

Перевод пенсій за місцем теперішнього перебування, реєстрація людей, дитячі садочки, школи – вирішуємо. До речі, у нас 47 діток влаштовані і в дитячі садочки, і в школи/

Обласні чиновники нині говорять про більш ніж 300 осіб, які вимушено переселилися на територію Полтавської області. Житло їм надають в основному у районах, а є й такі, які переселяються сюди до родичів чи знайомих.

Усіх, хто потребує допомоги, або може її запропонувати – просять телефонувати за номером обласного контактного центру: 0 800 50 22 30 цілодобово.

Стрічка новин