Полтавець мріє показати свою колекцію літаків, гелікоптерів і танків на виставці

Більше 30 років цей чоловік захоплюється авіацією. Починав з цивільних літаків, а потім поступово перейшов до винищувачів. Нині у його домашніх шафах для книжок знаходиться 60 різноманітних, зібраних власноруч моделей. Історичні, сучасні і найбільш цікаві з них бачили цього тижня Інна Безугла та Світозар Хохлов.

У цій родині вільний час чоловіка присвячений захопленню.

/Валентина Євтушенко, дружина колекціонера

Коли у нього є вільний час, то він зайнятий, я це знаю. У нього таке хоббі, але воно займає не багато часу. Він або читає літературу, або в інтернеті, або клеїть ці моделі/

Але хоббі Володимира Володимировича жінка, яка з ним разом 37 років, тільки підтримує.

/Валентина Євтушенко, дружина колекціонера

Ми всю роботу завжди робимо разом: і на кухні він мені може допомогти, і прибирання зробить/

Його хоббі – авіація, прихильність до якої він відчуває більше трьох десятків років.

/Володимир Євтушенко, збирає літаки, вертольоти і танки

До армії намагався вступити до воєнного училища льотного. Не пройшов. Можна було в бомбардувальну авіацію піти, мені пропонували, але не хотілося. Усі тоді мріяли про винищувачі. В армії також намагався – також не пройшов/

Втім захоплення не минуло. Всі заходи, що відбуваються на полтавському аеродромі, Володимир обов'язково відвідує. А з кінця 70-х років чоловік почав збирати моделі цівільної авіації. Так, що назбирав сотню копій.

/Володимир Євтушенко, збирає літаки, вертольоти і танки

Починав з німецьких моделей. У них маштаб 1 до 100, в основному. Це у 100 разів менші. Збирав спочатку цивільні літаки: ТУ, АН і так далі. І практично у мене всі були/

Але поступово перейшов на військову авіацію: ці моделі і менші за розміром, і зручніше зберігаються у шафах, зізнається колекціонер. Він купує у магазинах конструктори і склеює копії з дрібненьких деталей. Їх маштаби 1:72.

Є тут і техніка Другої світової війни: американські, англійські винищувачі, танки, вертольоти і наші, вітчизняні літаки.

/В КАДРІ: Це на ша модель літака Кожедуба. Копія. 27 номер у нього був. 62 зірочки, тричі Герой Радянського Союзу/

А ось – улюбленець Володимира: його Україна успадкувала від Радянського Союзу. Це сучасний фронтовий бомбардувальник.

/В КАДРІ: Ось це СУ-24. Довго робив. Зі змінною стріловидністю. Зараз на озброєнні України знаходиться/

Розповідати про них чоловік може довго, адже цікавиться усіма новинками, вивчає історію. І не перестає мріяти. Але тепер він хоче показати свою колекцію людям і шукає того, хто б зголосився організувати виставку міні-копій.

Стрічка новин