В українців – три вихідних дні

На завершення цього та початок наступного тижня припадає Трійця. У народі її називають Зеленими святами. Субота вважається одиним із днів особливого поминання померлих. А ще, за давніми традиціями, віряни прикрашають оселі квітами, травами та зеленими гілками. Свято Трійці також символізує собою початок літа.

В українській традиції православне свято Трійці злилося із народними Зеленими святами. У давнину знану нині Зелену неділю починали відзначати ще у четвер: цього тижня збирали трави, плели вінки, прикрашали гілками оселі. Символізувало воно відродження природи і початок літа. А ось православна церква у 8 неділю після Пасхи вшановує День свого народження.

/Василь Фазан, священик

Після воскресіння на 50-й день Христос, як і обіцяв, послав учням, апостолам Духа Святого, який дійшов до них. Саме в Єрусалимі в цей день була велика кількість людей, які розмовляли різними мовами. Коли апостоли вийшли до них і почали проповідувати кожному на його мові – велика кількість людей увірувала в спасителя, в Христа/

Таким чином, зазначають священослужителі, люди побачили, що євангеліє можна читати будь-якою мовою, а православ'я – всеосяжне.

/Василь Фазан, священик

Саме в цей день я вітаю вас зі святом і бажаю, щоб благодать Святого духа увійшла в наше серце, життя і дала нам можливість достойно і радісно жити в цьому світі/

Нинішню суботу, яку зовуть клечальною, бо саме час прикрашати свою оселю, вважають ще й днем особливого поминання померлих. Стародавні люди вірили, що предки – постійні охоронці свого роду, його покровителі, які здатні допомагати в усіх хліборобських справах своїм нащадкам. І саме на Трійцю зазвичай і припадає цвітіння хлібних культур.

Стрічка новин