Полтавщина займає лідируючу позицію в Україні за кількістю зареєстрованих прав оренди

За 5 місяців поточного року в області укладено 22 тисячі відповідних договорів. Цей високий показник в Україні вдалося досягти задяки впровадженню спрощеної процедури реєстрації прав оренди на земельні ділянки. Про зміни у цьому законодавстві говорили цього дня в Обласній державній адміністрації.

На Полтавщину із робочим візитом завітала голова Державної реєстраційної служби України Ганна Онищенко. На порядку денному – обговорення питань, які на сьогоднішній день виникають у зв'язку з реорганізацією служби.

/Віктор Бугайчук, голова Полтавської облдержадміністрації

Ми знаємо, що об'єм роботи, який повинна виконувати ця служба через реорганізацію, дуже великий і з новим законодавством. Там є проблеми. Ми зібрали усіх зацікавлених людей і зараз проведемо обговорення і проаналізуємо проблеми, шляхи їхнього вирішення/

Одна з найбільш нагальних проблем, розповідає голова Державної реєстраційної служби України Ганна Онищенко, – необхідна державна реєстрація договорів оренди земель сільськогосподарського призначення.

/Ганна Онищенко, голова Державної реєстраційної служби України

Це є величезна проблема. Щоб покращити життя аграріїв, до кінця року Державна реєстраційна служба повинна зареєструвати не менше мільйона таких договорів. Враховуючи ту ситуацію, що в районах максимум два реєстратора, мінімум – один, то виправляти ситуацію чисто фізично дуже складно/

Через це реєстраційна служба намагається спрощувати цю процедуру. Нещодавно був прийнятий наказ Міністерства юстиції України, який дозволяє рішенням керівника обласного рівня реєстраційної служби визначати ті райони, які можуть приймати договори не лише за місцем знаходження земельних ділянок, як було до цього, але і в іншому районі в межах однієї області. Таким чином відповідальність покладається на обласних керівників у цій сфері, які повинні в ручному режимі дозволяти зменшувати наявні черги.

Стрічка новин